bugün

etrafımdaki insanların yaptığı iğrenç durum. kötü değil aslında kendini anlatmak. nesi kötü olsun ki.. övme biraz ama kötü yanlarında var biliyorum. karşındaki bilmiyor mu?..
sohbet etmek, muhatap olmak. insanlar konuşa konuşa anlaşır.
sadece iyi yönlerinin anlatılması durumunda pek de gerçekçi olmayacak eylemdir. ne kadar anlatırsan anlat kendini, karşındakinin anladığıyla kalırsın.
anlatan insanın aslında hala bişey olamadığının göstergesi.
hiç yapmadığım birşeydir o kadar merak ediyorsa zahmet etsinde kendisi beni tanısın yani.
(bkz: zor dostum zor)
zor iştir. insan kendini anlatamaz asla. işin içine egolar girer. eksiklerini söyleyemez insan. olumlu yönlerine verir ağırlığı.
başka birine kendini anlatma hıyarlığının daha manidar duracağı kanaatinde olduğum başlık.

evet hıyarlıktır. kendini anlatan insan bencil insandır. her birşeyin etrafında döndüğünü sanan zavallıdır. kendinden başka bir şeyi düşünmeyen morondur. ayrıca ne kadar itici olduğunun farkında olmayan zibiştir.
değişik anlamları vardır.
1- başka birine kendini anlatmak; bir olay olmuştur o olay sonucunda karşıdakine aslında olayla alakalı davranış biçiminizi anlatırsınız.
2- başka birine kendini anlatmak; pazarlamacı edasyıla karşıdakine türlü cümleler kurup kendini ona kanıtlamak.
sanılanın aksine kötü bir durum değildir. kendimden örnek vereyim. çok sıcakkanlı , neşeli ve hep gülen biriyim. ama bazı salaklar bunu çocukluk olarak adlandırıp beni 'ay çocuk gibisin' diyerek bozmaya çalışıyorlar ( genellikle kıskanç kız arkadaşlarım oluyo). bende başka insanlar beni bu şekilde yanlış tanımasın diye anlatmaya çabalıyorum. kendini ifade edememek kötü bişey. etrafımdaki kıskanç, kasıntı insanların da keyfimi kaçırmaya hakları yok. çok dertliyim ya sözlük valla bak. (bkz: hadi beni güldür biraz) çok seviliyorum ofiste oh. çatlayın kızlar oh. içimi döktüm buraya rahatladım sözlük oh. sağol sözlük oh. oh sözlük oh.