bugün

tam başlık: 'batılı ülkeler neden türkiye'de muhafazakar hükümetleri destekler' olacaktı. her zaman sorulmayan bir sorudur ve cevabı basittir. çünkü batılı ülkeler islam ülkelerinin bir çoğunu kontrol edebilmekteler, bunun birincil sebebi islam'ın insani değerlerden çok ruhani değerlere önem vermesidir. ve türkiye ne kadar muhafazakar ve dindar olursa yönetmek ve bir yerlere yöneltmek o kadar kolay olacaktır. ve oluyor.
türkiye de muhafazar hükümetler açıkcası ben görmedim. sadece bir tane muhafazakar hükümet gördüm o da ak parti.
muhafazar olmak veya olmamak ülkenin batılı devletler tarafından yönetilmesini teşkil etmez.
batılı devletlerin muhafazakar hükümetlere karışmasının nedeni, düzgün yolda ilerleyen devleti "nasıl çukurun içine atarız da bu ilerleyişi bitiririz" düşüncesidir. zira çukura batmış bir devletle zaten kimse uğraşmaz.
şüphesiz ki kukla hükümetler yaratmak içindir.
batının realitesini sorgulamanın sorusu.
doğrudur batı muhafazakarları hükümetleri destekler. ve yayımlarını bu doğrultuda canlandırır.
akp nin desteklenmediğini iddaa edersem kendi fikirlerimle çelişirim. ancak akp nin batıya karşı oyununun tezahüratına yakın zamanda göreceğiz. amerika bizden destek bekler hale gelecek. yada biz yok olacağız.
kukla ve maşa hükümet yaratmak için.