bugün

önyargılılar aq!

hee tabi genelleme yapmak doğru değil. mesela, biri çıkar der ki "olm benim babam sıtar vorzı hatmetti, haftasonları da balığa falan çıkıyoruz. geçen gün de bana ilk cinsel deneyimimi sordu" falan; eyvallah derim. ama genelde böyle babalar yok galiba. dimi lan? yok de!

adam, gerçek dışı bir şey gördü mü buz gibi soğuyo arkadaş. sözgelimi matrikiiiisi açmışım "ya baba allasen bi izle, efsane film bak, sabret seveceksin" diyorum, "hee tamam" diyor on dakika sonra "ulan sen hakkaten malsın ha, böyle şeyler izlenir mi gebeş! adam resmen uçuyor lan" falan deyip zaplıyor.

hayır anlamadığım şey, babamın westerne olan gönülden bağı ve pederdeki tutarsızlık. bir gün dikilecem karşısına: "yıllardır benim izletmeye çalıştığım filmlere sktir çektin. peki bu ne amskym ya! adam 6 patlarla aynı anda 8 kişiyi vurdu, buna ne diyorsun?"

gerçi cevabı biliyorum az çok: "clint o, gerizekalı!"

baştan nahit: başlıkta çeşitli anlatım bozuklukları, ne bileyim sıkıntılı ekler falan var farkındayım. karakter sızıntısı lan, idare edicen artık köftehor! seni skik seni!
bu ne olm kuru gürültü haberleri açta dinliyelim. (5.haber bülteni)
Aynısı babamdada var matrix'i izliyoruz biraderle.Peder dalar içeri " Bu ne ya , bu nesil hakkaten saf adam resmen uçuyo sizde oturup izliyosunuz " Baba bunun en azından bi hikayesi dayanağı var Cüneyt resmen kerametle uçuyor dediğimde, cevap verme banan denilen durum ..
(bkz: gavur işi) yaklaşımının yanı sıra (bkz: sıradışı) yaklaşımını sergileyen babalar da mevcuttur.
hepsi yalan bunların böyle hayali şeyleri neden izliyorsunuz. dinzorlar uydurma hiçbir zaman yaşamamş...
bunları mı izliyosunuz hepsi saçma kalkda ders çalış.
filmi beğenmeyen bir baba: "bence, hababam sınıfı daha güzel" ve ardından gelen "şimdiki çocuklar çok şanslı, bizim zamanımızda böyle miydi? televizyon, siyah beyaz ekrandı. sadece trt izlerdik. zaten herkesin evinde televizyon yoktu. şimdi ise bir sürü televizyon çeşidi çıktı. yok plazmaymış, içi su doluymuş, cartmış curtmuş. insanlar televizyon izlemekten birbirleriyle olan iletişimini kesti. herkes televizyona odaklandı. bunların hepsi amerika'nın oyunu, sizi kandırmak için böyle filmler çekiyorlar, aklınızı çeliyorlar. ama sizi kandırmalarına izin vermem. bu kadar yeter; çok film izlediniz, doğru odanıza." diyerek televizyonu ustaca ele geçirip, kendi istediğ filmi açar.
güncel Önemli Başlıklar