bugün

gün babaannenin ya allahuekber günü ya altın günü, tam olarak bilmiyorum.. yani sormaya utanıyorum, "babaane bu kadar arkadaşın neden sizde toplanıyor?" diye..

O nasıl bir akımdır, üçer beşer geliyorlar.. allahuuekber edasıyla karşı kapıya..
düşünüyorum, ben ölüyorum desem o kadar kişi toplanmaz lan siksen toplanmaz..
ama bir şeyler oluyor, bir güç var aralarında..
birinin konuştuğunu diğeri, diğerinin duyduğunu öteki anlamıyor aynı ortamda..
Ama deli gibi toplanıyorlar..
Ben nefret etmişken üç beş arkadaşım var diyebildiğim ortamdan , onlar 80 yaşında toplanıp ayin düzenleyip birbirlerine altın takıyorlar..

sorun kimde bende değil, babaanemde demeyi isterdim, etrafımdaki üç beş yalancı arkadaşı göz önüne alınca istemekle kalmıyor diyorum..
asosyal olduğunuza * işarettir.
Arkadaş konusunda seçici davranmaktır.

edit : neyse kısaca asosyaliz işte.
iyi günde kötü günde etrafında kimsenin olmayışı, pazar günleri öğlene kadar yatıp süslenip püslenip dışarı çıkıp yolu salakça aptalca uzatıp saatin geçmesini bekleyip tekrar eve dönmek.. evet kahretsin çok kötü bir durum.
sen popisin denilen liseliye, ben popi değilim demenin başka bir yoludur.
bütün gün bilgisayar başında oturup evde yaşayan insanlardan bile bi haber olan kişilerin karşı karşıya kaldığı durum.
babaannenin yaş itibariyle daha çok kişi tanıma şansı çok yüksek olduğu içn doğal olan bir durumdur. hem de insanı ferahlatır çok arkadaş işe yaramaz dost lazım.
asosyallik değildir. senden kaç yaş büyük kaç koca yıl geçirmiş, tabi ki olabilir senden fazla arkadaşı.