bugün

açılan başlığın altına ilgi görmemesine rağmen belirli aralıklarla enrty girilmesi yoluyla gündemde tutmaya çalışmak..
sessizce şunu fısıldar başlık : lan mis gibi başlık işte niye yazmıyonuz bişeyler itneler.
(bkz: taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışmak)
başlık açıldığındaki online yazar sayısıyla ve daha önemlisi başlığın açıldığı iki saatlik zaman aralığındaki, sözlüğün gündemiyle ilgili bir sorundur.
izlenimime göre sözlükte iki dalga arasındaki mesafe, ortalama iki saattir.
çaylak olan bizlerin her gördüğü başlığa dalıp entry girmesi durumu.
(bkz: açılın ben yazarım)
hüsniye ablanın balkonu temizlerken frikik vermesi

1. hüsniye ablanın mahalleye bayram ettirmesi olayı.
........
2. öyle böyle değil, baldırları göründü.
........
3. bacaklar süt gibiydi.
........
4. farketmeden 15 saniye durdu öylece.
........
5. don giymemiş lan!
gerektiğinde uygulanması farz olan taktik. bazen gündem çok hızlı değişiyor, bazen insanlar başlık üretmekte hiç zorlanmıyorlar.5dk. önce yzdığın birşey 2. sayfaya oradan da sözlüğün derinliklerine gidiyor ki sen bile o yazdığını hatırlamıyorsun bazen.

büyümekte olan sözlüklerin kötü bir tarafı bu. oturmuş bir başlık anlayışı yok. her olayda bir başlık açılıyor.
mesela: pkk'nin 8 askeri rehin alması. mesela bu pkk başlığına yazılabilir.
hadi ayrı bir başlık açtın; sonra abd diyor ki yardım ederiz rehinler için. açılan başlık abd'nin rehin askerleri bulmak istemesi oluyor.

neyse, en iyisi kendi haline bırakmak. bu kaos ortamı sakinleşir kısa zamanda umarım.
bitkinin dibine su döküp yaşatmak gibi başlığın da dibine belirli aralıklarla entry girmekle mümkün olabilecek olaydır.
Arkadaşlar ciddi olamazsınız, bunu yapmıyorsunuz değil mi?
Yapmıyor olmanızı umuyorum.
Yapan varsa da psikiyatriye gitsin.
Hayırlı yaşatmalar...