bugün

Temmuz 2018'de gerçekleşen ay tutulması sonrasında denizin aniden soğumasıdır. Burası, denizinin soğuk olmasıyla ünlü bir tatil beldesi olduğu halde, bu yaz, Ay tutulması bitene kadar alışılmışın dışında ılıktı. Ancak ay tutulması sonrasında özüne döndü. Aşırı soğudu. Yüzerken vücudun soğuktan dolayı uyuştuğunu hissedecek kadar soğuk. Ani ısı değişiklikleri pek iyiye işaret olmasa da, deniz suyundaki bu soğukluk insana ferahlık veriyor. Tabi, alışık olmayanlara tavsiye etmiyorum; Zatürre olabilirler.
Gök Olaylarıyla birlikte denizde meydana gelen değişikler, insanlar üzerindeki fiziksel, hormonel ve duygusal etkileri ve tüm canlıların gök olayları ile senkronize halde olması, hep dikkatimi çekmiştir. Gök Olayları, Ay evreleri ile birlikte denizde meydana gelen yükselip alçalmalar ve insanlardaki duygusal yükselip alçalmalar, hormonel değişiklikler, bu değişikliklerin evren ile senkronize halde gerçekleşmesi ve bu doğa olaylarını içsel gücüm sayesinde tüm çıplaklığı ile anlayıp çözümleyebilmek, harika bir deneyim; Muhteşem bir his!
Evrende gök cisimleri, yerküre, sular ve tüm canlılar birbiriyle uyum içinde. Her şeyde bir ritim, bir ahenk, bir uyum olduğunu keşfetmek çok güzel. Aslında "keşfetmek" başlı başına çok güzel... Keşfetmek, eşsiz bir haz...

Edit: Tanrım! Bazılarının ironi anlayışı bu kadar düşük olmamalı. Başlık altında, (bu yazı hariç) ironi yapmaya çalışan; Ama beceremeyenleri görüyoruz. Onlara tavsiyem: Önce "ironi nedir, nasıl yapılır?" Öğrensinler. Sonra uygulamaya geçsinler. Ya da en iyisi, zekalarının yetmediği yerde sussunlar. Gürültü Kirliliği yaratıyorlar sadece.
O diyilde dünya yuvarlaksa alttakiler neden düşmüyo?
. . . tabikim gök itiyo akıllım.
Öyle mi oldu ya?
istanbul'un musluklarindan akan su hala ateş gibi arkadaşlar. ben sadece bunu fark edebiliyorum. teşekkürler hayat.