bugün

ateistlerin hepsi olmasa da genelinin madde bağımlısı olmalarıdır.

öyle ya!, düzgün ve sağlıklı bir kafa ile allah'a yok demeyi sayamazdılar ya!. hayır şimdi ya diğerleri diyecekler!, onun içinde cevabı basit, onlarda ayakta uyuyan içmeden sarhoş olan insan cinsinden olsa gerek!.
kitlelerin afyonunu kullanmadıklarından mütevellit..
ibadet eden insanların zeka seviyesine inmek için yapılması gereken bir davranıştır.
bişiye bağlanmak gerek di mi?
tanrı da ölür.
ve bu acıyı da ancak madde keser.
asıl dindarlarmı afyonlu dedirten düşüncedir.
madde bagimlisi olanlarin, ateyiz degil, metaryalist olmasidir.
genelleme yapmak için ciddi sayıda ateist (gerçek ateist) insanla tanışıklık gerektiren teşhistir. aralarında madde bağımlısı olanların varolduğunu kabul edelim; hadi ettik. mevcut önermeden yola çıkarsak teist olanların genelde madde bağımsızı olması gerekiyor değil mi? "evet" dediğinizi duyar gibi oluyorum. bu "bağımsız" sözcüğü teistlere pek oturmuyor nedense çünkü bağımlılar niçin daimi biat halindeler iman ve itikat yoluyla sağlanan bir biat anlayışı bu. mesela ben madde kullanmış bir ateistin eğer bir konserde headbang yapmıyorsa saatlerce kafa sallayıp, müridleriyle birlikte huh huh sesleri çıkartarak birbirlerine tokat atıp birbirleriyle şakalaşıp* birbirlerine parmak attıklarını görmedim. madde kullansalar da çoğu ateist gördüğüm kadarıyla gayet kendilerine hakim insanlar. oysa madde kullanmamasına rağmen bildiğin zıplayarak, sallanarak, ağlayarak takılan sakallı ve subyan gruplarının varlığını hepimiz gayet net biliyoruz. sizce hangisinin kafası daha güzel?