bugün

Tek akıl değildir. Tıpkı deist aklı, müslüman aklı, budist aklı gibi.
bu nedenle bunların üzerine genelleme yapmak tamamen safsatadır.
bi siz akıllısınız amq. biz allah varsa niye göremiyoz moruqq .s .s diyerek ateist olduğumuzu zannediyorsunuz ve bu da sizin zeka potansiyelinizi ortaya atıyor...
peki size bir soru soracağım. neden müslümansınız ? dur bu sorunun cevabını ben vereyim;
müslüman bir ailede ve toplumda büyütüldünüz ve çocukluğunuz boyunca bilinçaltınıza arap mitolojisindeki tanrı olan allah tan korkmanız için ona inanmazsanız cehennemde yanacağınız ve sürekli döngüler içerisinde işkence göreceğiniz vs vs korkular ile büyütüldünüz.
şimdi kendinizi israil gibi yahudi bir toplumda dünyaya geldiğinizi hayal edin. herkes yehovanın tek olduğuna ve diğer tüm tanrıların birer zırva olduğuna inanıyor.peki siz de ben araştırır müslüman olurdum diyen şarlatanlardan mısınız?
siz çocukluğunuzdan beri farklı bir tanrının olma ihtimalini düşünmenin dahi allaha şirk koşmak ve dinden çıkmaya sebep olduğunu düşünerek büyüdünüz yani düşünmeye araştırmaya bile korkuyorsunuz. ve buna rağmen biz ateistlere mi bok atıyorsunuz... ateist deyince sizin aklınıza kız tavlamak için ateistim diyen ergenler geliyor...
alın bakalım size anlattığım şeyin bir şekilde kanıtlanması

https://www.psikonot.com/kucuk-albert-deneyi/

peki bir şey daha sormak istiyorum bilimin hiç alternatifi yok yani dünyadaki bilim insanlarının kabul ettikleri sadece 1 tane yerçekimi kuralı varken neden dinler aynı şeyler hakkında farklı şeyler söylüyor çok fantastik değil mi?

eğer şüpheleriniz varsa ve düşünmek sorgulamak şirk koşmaksa siz de okuyun
richard dawkins tanrıyı aşmak isimli kitabı okuyun * korkmayın düşünmediğiniz okuduğunuz için şirk koşmuş sayılmazsınız
Bir müslümanım ama hiçbir ateist aklını da aşağılayacak kadar düşüncesiz olmam. Müslümanların ve inananların büyük bölümünün sorunu da bu, düşünmemek.
Bilimden yanadir. Delil ister. Arastirir, okur vede sorgular.