bugün

çalışmış olduğum şirketle iş yapan belaruslu şirketin yöneticisinden duymuş olduğum söz dür.

iş yaptığımız yabancı şirketin üst düzey bir yöneticisi olan ve daha önceden tanıdığım şahsı istanbul da gezdirirken, o anda önünden geçmekte olduğumuz atatürk heykelini gururla göstererek sormuş olduğum ''bu kim tanıyormusun'' sorusuna almış olduğum ve beni kahreden, ''o mu o türk stalin i değil mi'' şeklinde almış olduğum cevaptır.

adamı o an arabadan altına atmamak için kendimi zor tuttum, sinirimden kıpkırmızı olmuştum ama zira adam bizim için çok mühim bir müşteri olan bir firmanın yetkilisiydi milyon dolarlık iş bağlantıları filan hem terfi zamanım gelmişti. it ürür atatürk e birşey olmaz mantığıyla düşünüp, onlardan alacağımız milyon dolarların laik ve çağdaş türkiye ye yapacağı katkıdan dolayı, bence siz atatürk ü çok yanlış tanımışsınız deyip geçiştirdim.

yurt dışında ulu önderi çook yanlış tanıyorlar çook. bence kültür ve turizm bakanlığı plajlarımızı tanıtacağına ulu önder gibi bir lideri yurt dışında tanıtmak suretiyle, onun fikirlerinin dünyanın gelişimine vereceği yüksek katkılardan dolayı geniş bütçeli bir fon kurmalı ve atatürk ü tüm dünyaya tanıtmalı.
baştan stalin kimdir diye kendisine sorularak utandırılması gereken batılıdır.

(bkz: stalin)