bugün

bir çok kemalist'in söylemine bakıldığında bir insanın yapamayacağı olağanüstü mucizelerle donanmış, her yerde ismi, heykeli olan varlık.

Kim olursa olsun neticede bir insan olduğu unutulmamalıdır.

edit: atatürk'ün insan olduğunu kabullenemeyenler tarafından eksi yağmuruna tutuluyorum, verilen eksiler haklılığımın ispatıdır.
vaktiyle insan olan bir heykel.
insan olduğunu düşünenler ile birebir görüşmelerde bulunularak karar verilebilmesi kolay hale gelecek olan sorunsaldır.
Bknz : ibrahim Tatlıses : Bende insanım ..
NO COMMENT.
ortada sorunsal teşkil etmeyendir.
zamanında savaşmış, zaferler kazanmış, türiye sınırlarını çizmiş, alın buda sizin bayrağınız demiş... (ve daha binlercesi) bir insandır.
ve buda bazılarına koyduğu için sorunsal yapmaya çalışılıyordur.
bence koyduğu yerde kalsın, baktıkça atatürk'ün zaferlerini hatırlarsınız!
(#17499682) bu entry başlığın açılma amacının ayinesi olmuştur, yazara teşekkürlerimi sunuyorum...
Evet insandır. bu konuyu hz. muhammed ile çakıştırmaya çalışan dangozlar da var elbette ancak atatürk bir din getirmemiştir. atatürk sadece Türkiye'yi kurtarmıştır. Hz. Muhammed bütün aleme gönderilmiş peygamberdir. bu sahte kemalistler hep peygamberi öne sürerek atatürk sanki acizmiş gibi onu ezerler. Ne atatürk'ü ezmeye gerek vardır ne de peygamberi bu saçma başlığa alet etmeye.
kemaliste gore tanrıdır. bana gore insan.
Her fani gibi ölümü tattığına göre, böyle bir sorun yoktur. sahte ve şarlatan kemalistlerin Hz. Muhammed (s.a.v) e hakaret etmek için kendilerine büyük komutan mustafa kemal atatürk'ü kılıf edinmeleri ayrıca acınası bir durum değildir. onlara acımak bile fazladır.
Mustafa paşa'nın matematik öğretmenin hiç gereği yokken paşa'ya "Senin de adın Mustafa, benim de. Bundan sonra senin adın Kemal olsun" ... demesiyle ortaya çıkan bir akımın yıllar sonra bir inanca dönüşmesidir.
Matematiğin ne kadar kötü bişey olduğunu ve felsefeyi bile doğrudan etkilediğinin ispatıdır.
peki bu başlığı açan insanmıdır?

diye katılacağım sorunsaldır.
sözlükte yazar olan pek çok şakirt-trollden daha fazla o sıfatı (insan) hak eden dahi kişidir.