bugün

vatan hainliğinin siyasi görüş olarak kabul gördüğü bir ülkede gayet normal bir durumdur;''abi benim solcu arkadaşımda var ülkücü arkadaşımda var'' tipinde ki insanları kapsamaz.
son olarakta buradan metroda ''tek vatan tek millet herkes akıllı olacak'' diyen abimize sevgilerimi gönderiyorum.
şimdi sen türksün yada şehit çocuğusun sevdiğini pkkya kurban vermişin karşında biri biji apo diyor sıkıyorsa arkadaş ol.
tayyipte aponun allah diyen versyonu işte pkknın alamadığını aldı.
a veya b partisinin savunanı değilseniz bile yaşınız biraz daha büyüdükçe sizi içine alan durum.
isteseniz veya istemeseniz bile sizi kara delik gibi içine alacaktır
Sadece arkadaş ortamlarında kalmayıp çalışma ortamında bile kendi görüşüne uygun kişileri seçmeye çalışmaya başlanan durum. ister Akp'ye ister Chp'ye ister Mhp'ye veririm sanane ulan sanane. Tek senin düşüncen mi doğru. insanların düşünceleri hiçbir zaman stabil kalmıyor. Bugün bana doğru gelen yarın yanlış gelebilir. Bu yüzden kalp kırmamak en iyisi.
Normalde farklılıkların olması oldukça güzel bir şey karşı görüşten birisiyle saygı çerçevesinde fikir alışverişi yapmak iki taraf içinde süper. Lakin canım ülkemde durum hakarete varan boyutlara ulaşınca insanların sığlığı gözler önüne serilmiş oluyor. Uymuyor mu görüşümüz, senin için sorunsa s*ktirip gidebilirsin problem değil. Bana saygı duymayan zaten arkadaşım falan olamaz.

Not: Ailemde çoğunluk AKP'li. Ben de zamanında hem AKP'ye hem Chp'ye oy verdim. Bana göre hepsi birbirinden beter ne olacak şimdi?
öyle yapsam arkadaşım kalmaz çevremde dediğim eylem.
saçma bir ayrımcılık be.
MÜMKÜN olduğunca hayatımda olan arkadaşlarımla siyaset konuşmamaya gayret ediyorum. yoksa fikirlerimiz çatıştığında ciddi anlamda hayatımdan çıkartmam gerekebiliyor.
Artık arkadaşlar dört yılda bir seçildiği için temkinli olunmalıdır.