bugün

kitaba bile sahip çıkmayan insandır, hiç bir şey emanet edilmemesi gereken bir gamsızyustur, güvenilmezdir, sevimsizdir, gıcıktır*....
kitaba hakeden degeri vermeyen insandir bu..
kitabinizi katlayarak okur üstüne bide begendigi yerleri cizer bu tipler..
o kitaptan ümidi kesin bir daha da bu tipe kitap falan vermeyin..
o kadarda üstüne gidilmemesi gereken insandır, sonuç olarak bir kitaptan üç kişinin faydalanabilme fırsatı olabilir. tabi kitap sağsalim ilk sahibine ulaşırsa. * *
vay kitapsız denilip geçilir bu tiplere.
kütüphanenizin az bulunan ve değerli kitaplarını binbir yeminle alırlar.** 2 3 hafta sonra "ya kitap çok güzeldi ben de bilmemkime verdim bi okusun diye" gibisinden insanı delirten bir aymazlıkla ortaya çıkarlar.işin kötüsü kendi kitabınızı arkadaşına cool görünmek için vermişlerdir.insanı kitap okumaktan soğuturlar*.bunların bi de kaset* ve cd alıp da vermeyen,ya da başkalarına hacılatan modelleri vardır.
arkadaşının kitabını arkadaşına veren arkadaş asla kitabı arkadaşına geri vermez.* o kitabı gitmiş sayarsınız. şahsen ben ilk defa öyle bir şey yaptım. şu anda şehir dışı sınırlarında bile olabilir.* hani kendinize yapılsa ki * sorun olmaz da kitabı geri verilemeyen arkadaşınızla her buluştuğunuz da arkadaşınız sorun yapmasa da aklınıza gelen o kitap olur. * * * *
birde bunun, arkadasının cd lerını * getırsene bır bakayım dıye alıp uzerınden 2 yıl gecilmesıne ragmen geri verilmemesi gibi bir durumu var kı kımde oldugunu bılıp alamamak kadar acı bısı yoktur heralde.. öhüöhü
kitabı aldığı arkadaşla kitabı verdiği arkadaş aynı arkadaşsa,normal bir davranıştır,emanete sadık kalınmıştır,helal olsundur..
(bkz: kirada oturduğu evi kiraya veren insan)