bugün

12 ocak 2000 tarihinde altında dönemin koalisyon ortaklarının imzalarının ve özellikle de devlet bahçeli nin imzasının bulunduğu kararname.

görsel

erzurum mitingine elinde ip ile gelen şovmen, kararnamede kendi imzasının yer aldığını unuttu galiba. *
(bkz: devlet bahceli/#1847147)
orjinali hali "Türkiye'yi bir dönem pkk dan kurtaran imza" olması gereken başlık.
(bkz: http://www.haber7.com/pg-...lleries_id=204&page=0)
bir üstünde bülent ecevit hemen sağında da mesut yılmazın imzası bulunan imzadır.
(bkz: abdullah öcalan ı asamayan hükümet)
"apo'yu asacak ip bulamadıysan al sana ip" diyerekten tayyip'e ip fırlatan kişinin imzası.
yalnızca görünen tarafından bakarak değil de olayı derinlemesine inceleyerek bir şeyler yazılması gereken başlık. O imza neden atıldı ya da hangi şartlar altında atıldı vs.
o zamanlar apo'yu asacağım diyerekten milleti kandırdı ve apo'yu ipten alan kararname'de büyük rol oynadı ve imzasını attı. bugün oy toplamak için ikinci defa apo'yu asacağım diyemediğinden, meydanlara şov yapmaktadır. tamam tayyip senden çok iyi mi hayır değil ancak senin bu oyunlarını artık kimse yemiyor, senin sempatizanlarından ba$ka amerika'nın arka bahcesi, devlet bahçeli.. bugün çıkıp meydanlara; apo'yu asacağım dedim sizi kandırdım oylarınızı topladım affedin, ancak bu defa bana oy verirseniz kendimi asacağım, hemde kendi ellerim ile. yeter ki bana oy verin derse, ben ne kadar karşıtı olmuş olsamda vereceğim oyumu bu efendiye.