bugün

islamdır. Abi bak çok net diyorum ben yazmış olsaydım mal mal şeyler tartışmayı bırakın özünüzde iyi insan olmaya bakın derdim. abi bu nası bi din ki yok köpeğin su içtiği kabı 7 kere yıkarken kaçıncısını topraklıyoduk? Yok namaz kılarken 2.31 metre önümde turuncu bi köpek geçerse namazım bozuluyo muydu yoksa 2.77 metreden beyaz köpek geçince mi bozuluyodu? Yok efendim boşaldıktan sonra güsul almadan işesek mi hani sonradan orda kalır da şeyimiz şey olur mu ki? yok nohut taneciği kadar götüme bişe kaçtı orucum ne ayak? yok sıçarken yanımıza üç taş mı almalıyız yoksa sekiz taş alsak biraz oyun falan çevirsek olma mı? gibi dünyanın en saçma en anlamsız konuları üzerinde insanları yüzyıllarca meşgul etmiş ve hala etmeye devam etmektedir. bu örnekleri daha yüzlerce kere çoğaltabiliriz insan hayatını çok ciddi şekilde etkileyen bu durum örneğin bi insanı sünnet işliyorum diye paranoyak anlamsızca hareketler yapan bi insana çevirebilir.
-abii olmaz o son zeytini yemeyecektim.. Uf yaaaa .s
Yada
- fahri abi bi daş atsana.
-- noldu lan keks
- ya abi şimdi çift sayı da ehem.. yani iki şey hani biliyosun?.. tek taş olmayınca filan.. sıçılmıyo işte sıçmak.. sıçamıyom yani bizim şeyde öyle neyse sen yolla bi taş daa siktir et.
aslında takılan islam değildir müslümanlardır. ama başlık sahibi bir ton ibadet yerine özünde iyi insan olmanın daha iyi olduğu konusunda haklıdır.

hacca gideceğine roma'ya gidip kolezyum'u gör kültür olsun ya da yol parasını direk hayır işine yatır. niye aşırı sıcak bir ülkeye bir mağara bir sağ bir de taştan yapı görmeye gidersinki.
islam değildir.. o anlamsız şeyler diye sayılanların hiçbiri islamda/kuranda yoktur.. allah ın sözüne, kurana değil de hadis dincilerine bakıp yorum yapanların anlamsızlığı ise dağları aşmıştır..
(bkz: gerçek islam bu değil)
(bkz: müslümanların allahı savunma refleksi)
La adam götü kurtarcam diye bunları yazan uygulayan alimleri(gazali,erzurumlu ibrahim hakkı vs) zındık ilan edecek gerçek islamı uygulayamamışlar ama yhaaa en iyisi bizimkii dimi osman .s moduna girecekler.