bugün

yaptığınız bir hata sonucu, partnerinize açıklama yapayım derken saçma sapan söz öbekleri kullanmaktır.
hayatım yeminle bi erkekle beraberdim aslında...! sıçtım sıvıyım birazda durumudur.
(bkz: ben öldüm)
göt korkusu ile yapılan garip kelime gruplarıdır.
(bkz: lan nabıyon sevgilim)
çok mutlu olunan ya da mutsuz, tedirgin olunan anlarda ağızdan çıkan kelime öbeğidir. daha da anlaşılmaz yapar, zor durumda bile bırakır.
deli işidir.
birçok ortalama yazarın yaptığı şeydir. sözlük yazarlarından bahsetmiyorum. bildiğiniz yazdıkları edebi eser olarak değerlendirilen yazarlardan bahsediyorum. birçok anlamsız cümle kurup sonra onları biraraya getirip kitap çıkarırlar. amaç anlaşılmamaktır. çünkü muhakkak o anlamadığı şeyin çok değerli olduğunu düşünecek ve anlamış gibi davranacak bir kitle ortaya çıkacaktır. sanki o anlamsızlıklar bütününü anlamış olmak bir statüymüş gibi davranacak ademoğulları türeyecektir. böylece o yazar ufak da olsa bir popülerlik kazanacaktır. işin püf noktası kullanılacak kelimeleri iyi seçmektir. Kekremsi filan gibi kelimeler gözlemlediğim kadarıyla tutuyor mesela. Fesleğenlerden filan da bahsedilebilir. Ha bir de yabancı kelimeler katmak gerekiyor araya ya da tam tersi öz türkçe, yeni türetilmiş kelimeler filan. ama en önemli şey anlaşılmaz ve karmaşık olmak.
sıkılma, odaklanamama belirtisi.
güncel Önemli Başlıklar