bugün

muhafazkarların her başsız kaldığında ortaya çıkan eşik. hadi radikal islamcı, fundementalist güruhu anlarım da bi muhafazakar neden chp'ye oy vermez, çok tuhaf. aslında islamcılar için bile artık erbakan'ın yeğenini flan aday gosteriyolar faith'te amerikadaki demokratik parti taktiğini uygulayarak (hristiyan sol yerine müslüman sol gibi).
hayır yani chp iktidar'a geldiğinde ne değişcek sanıyolar çok merak ediyorum. merkez partiler asla radikal değişimler yapmazlar, yaparlarsa zaten merkez partisi olmaktan çıkarlar (akp örneği) ve halk desteğini de kaybeder. hele bi de o kadar yolsuzluk, gezi, reşit gençler evde kızlı erkekli kalamaz, kadınlar hamile sokakta gezebilir mi, anıtkabikiri de yıkalım muhabbetlerinden sonra akp'nin aldığı her oy islamcı kesimi temsil ediyo demektir. bence 2015 genel seçimleri bu ulkenin gelcekteki rejimini belirleyecek kesinlikle. mevcut cumhuriyet rejimini de desteklemeyen kendine muhafazakar demesin lütfen.
çünkü chp hariç oyların akpye yarayacağının farkındalar gizli akplilerdir ama açığa vurmadan oyların bölünmesi için uğraşıyorlardır.
(bkz: (#22685876) örenği bu entrydedir. chpye verme hangi partiye verirsen ver diyor ne demek istediğini anlayabilirsiniz.
neden akp ve bdp mhpye hepara işçi partisine saldırmazda hep chp ?
çünkü rakip o ya gücüne güç katarsınız ya akp ile devam edersiniz.
chp bdp tkp vb. olsa daha doğru olacak önerme.
yani diyorum ki akp ye oy verin de verin.
şahsen liberal hayat, sosyal eşitsizlik, özgürlük, demokrasi, modernizm vb. durumlarla yakından gerçek manada ilgilenen, gerçek bi' modern partiye oy vermek istemekteyim. oyu hak edene vermek en mantıklı olandır. dileyen akp'ye, dileyen chp'ye versin. hiçbir kimsenin karışma hakkı yoktur. işçi partisi'ne oy verenlerin bir amacı var, milliyetçi hareket partisi'ne oy verenlerin bir amacı var. onlar hak ettiğini düşündükleri partiye oy veriyorlar, çıkarsal bir amaçları yok. iktidar olamayacaklarını biliyorlar. akp başa gelmesin diye chp'ye, chp başa gelmesin diye akp'ye oy atmanın adı gerçeği çıkar ile değiştirmektir. ben misal akp, chp, mhp, sp, bbp, bdp, ip, tkp gibi partilere oy atmayı düşünmüyorum. çünkü hiçbirinin oyumu hak ettiğini düşünmüyorum. benim amacım, ideallerim var. mhp'ye ve ip'ye iktidar olamayacağını bilerek oy atan insanlarımız gibi.