bugün

Az önce televizyonda kanalları dolaşırken Sky select kanalında rastladığım bir kare.
görsel

Lakin “Systemsprenger” filmi 2019’da vizyona girmiştir ama Alman kamuoyunun Türkiye’ye karşı sömürgeci tutumu ve medyalarında ve siyasileri tarafından tıpkı 2013 gezi protestolarını (ve Almanya Meclis üyelerinin istanbul’da Türk Polisine taş fırlatmaları gibi) pişirip pişirip servis etmeleri gibi, aynı şekilde 2016 darbe girişimini ve 2017 referandumunu bugüne dek kendi çıkarlarına göre değerlendirmeleri,

bu karenin tesadüfen oraya sokulmadığının göstergesidir.

(bkz: subliminal mesaj)

Edit:
Subliminal mesajtır. çünkü türkiye’ye yönelik bu mesajın filmin konusuyla uzaktan yakından bir alakası YOktur. Tamamiyle bilinç altına yerleştirilmek istenen bir mesajtır. Ve türkiye’de (!) Ki referandum öncesi ve sonrası haftalarca “hayır” manşeti atan Alman (!) gazetelerin misyonunu tamamlamaktadır.
nesi sübliminal eşşek kadar hayır yazıyor duvarda.
Okuz altinda buzagi aramaya gerek yok bence, turkiyede kimsenin seyretmedigi bir filmde ucube bi sirpintiyi hayir onunden gecirince millete hayir oyu attirabilecegini saniyolarsa varsin butun filmlerini hayirla doldursunlar... Ben bilincli oldugunu sanmiyorum, chpli yobaz vandallarin almanyada bile duvarlari politik mesajlarla boyadigini gorerek utandik...