bugün

Sağlığında ün ve para kazanabilen ve çok gezmiş bir ressam.
Resimleri insanı alıp götürüyor.
Rahmetli Bob amcamıZ gibi doğa sever bir ressam.

görsel
görkemli doğa resimlerinin ressamı.
alman asıllı amerikan ressam.

1830-1902 yılları arasında yaşamıştır. almanya'da doğan bierstadt küçük yaşta ailesinin göç ettiği abd'ye gelmiştir. almanya'da 1853-1857 yılları arasında resim eğitimi almıştır. daha sonra abd'ye dönen ünlü ressam, vahşi batıya yapılan bazı keşif seyahatlerine katılmış olup, bu seyahatlerdeki gözlemlerini sonradan etkileyici manzara tablolarına dönüştürmüştür. özellikle görkemli manzara tablolarıyla tanınmaktadır.

sağlığında tabloları yüksek meblağlara satılmış ve kendisi ün kazanmış, ama tablolarındaki romantizm hissi ve ışık kullanımı yönleriyle kendisini aşırı bulan sanat eleştirmenlerinin eleştirilerine maruz kalmıştır. görkemli tablolarında zaman zaman doğal renklerin yerine, gerçeğinden biraz farklı renkler kullanmıştır.

üretken bir ressam olan bierstadt'ın 500'den fazla (kimi tahminlere göre 4000 civarında) tablosu olup, bunların önemli bir kısmı günümüze kalmıştır. kalanların çoğu abd müzelerinde sergilenmekte olup, bazı tabloları da zaman zaman giderek artan fiyatlara satılmaktadır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.