bugün

2014 yerel seçimlerinde ve cumhurbaşkanı seçimlerinde görülendir. bunların özel hayatları da böyledir muhtemelen, hiç merak etmiyorum.
işte bu yüzden hiç kimsenin akp seçmenlerine karşı vicdani yükümlülüğü olmamalıdır. adamlar hakkını yedirmeyi uygun görüyorsa siz de yiyin. hiç bir ayıbı yok, siz yemezseniz ulu reisleri yiyecek. muhalefet etmenin faydası yok, yiyin aga,jet fadıl kadar da mı olamıyorsunuz?
çaresizlik değil işine geleni yapmaktır.

tabiki biri her istediğinizi verse , nazınızı çekse , küçük bir bebek gibi sürekli pışpışlasa böyle bir mutluluktan vazgeçermisiniz?
hiç acımıyorum bile bu insan müsvettelerine. benden tavsiye açsınlar neşet ertaşın kendim ettim kendim buldum şarkısını ağlasın duygusallar.
eğer bir akp'li bu acziyet içeren durumu savunuyorsa akp zenginlerinden biridir. yani fakir akp'lileri sömürüyordur.

bir de şu savunma mekanizmaları artık geçersiz, akp geldi ekonomi düzeldi. hayır öyle bir şey olmadı, kemal derviş'in güçlü ekonomiye geçiş paketi zaten devredeydi akp hükümeti geldiğinde. ki kendileri de bu paketi imf'nin zoru ile istemeye istemeye uyguladılar. bu isteksizlik ve çok ağır yolsuzluklar yüzünden hala türkiye ekonomisi vasatın üzerine çıkamadı. yani ekonomiyi imf gerçekten akp'nin kontrolüne bıraksaydı tümden boku yemiştiniz.

ikinci olarak 99-2001 krizlerinin sebebi yine merkez sağ partilerdir. (bkz: 2001 ekonomik krizini ecevit e mal etmek) özal, yılmaz, çiller, erbakan iktidarlarının artı depremin finalidir 2001 krizi. ama bu krizi rte ve cemaat, ecevit'e dolayısıyla da chp'ye mal etmiştir. rte ve yandaşları da insanların bu korkusundan dolayı arap şeyhleri kadar zengin olmuş ve kendilerine oy verenleri de açlığa sefalete mahkum edip bu korku üzerinden de memnun olmalarını sağlamıştır. yani bu yalanları sözlük ortamında kimse yemez, kahvelerde, sohbetlerde fakir kandırılır ancak bu yalanlarla.
bahsedilen kitle halkın bir kısmı olan kitledir. halk değildir. elbette kendilerine kızılacak, nedeni şu ki onların tercihleri seni beni etkiliyor. ama oy verdikleri parti de en çok bu kitleye eziyet ediyor,sana bana onlara verdiği kadar zarar vermiyor.

eski bir refah partili olarak şimdi ki akp tabanının bu kadar pasifize olmasını hayretle izliyorum. zamanında biz refah partili il başkanlarını, ilçe başkanlarını kaç defa özür diletmiştik.

dünyadaki bütün müslümanların probleminin özeti aslında bunlar. kendileri gibi olan herkesi dost biliyorlar ve bu yüzden yalana, talana, hırsızlığa, gaspa göz yumuyorlar. allah'tan başka büyük efendi yoktur, oy verdiğin adam senin efendin değil hizmetkarındır, bu yüzden bu kitle hizmetkara hesap soracağı yerde sürekli hesap vermekte ve hesap vermekten bir lokma ekmeğe tamah etmektedir.