bugün

"cennet mahallesi" gibi bir diziyi bile, oturup izleyen insanlar olduğunu düşünüce, "akasya durağını" tercih edenlerin de olabilmesi doğaldır. zeka ve kapasite meselesi diyecek bir şey yok. o değil de akasya durağı ile behzat ç. nin kulvarları bile farklı, nasıl karşılaştırılır ki?
akasya durağı ve behzat ç yi izleyen birisi olarak şunu diyebilirim ki behzat ç akasya durağı ndan bin kat daha iyidir.

behzat ç de tüm olaylar daha gerçekçidir. akasya durağı ndaysa herşey yapmacıktır, taksiciler taksiciliği pek yapmamakta ya polislik yapmakta ya zanlı olmakta ya da mağdur olmaktadırlar. annesinden süt emcek yaşta olan bebeler polis amcalarına yardım etmektedirler. taksicilerle ilgili olmasına rağmen hemen her bölümde 1-2 polisiye olay karakterlerin başından geçmektedir.

behzat ç ise daha gerçekçidir. sinirlenince küfreden, argo konuşan, içki içen, seven, aşık olan, evlat acısı yaşayan, yeri geldiğinde amirine bile küfredebilen bir karakterdir behzat ç. ağzını burnunu kırdığı emrindeki polisi bile kardeşi gibi sevebilecek bir insandır. yani behzat ç akasya durağı ndaki sinan' dan, osman aga' dan, arif' ten, nuri baba' dan vd. lerinden daha gerçekçi, daha harbi bir karakterdir. buna harun u, hayalet i, akbaba yı, savcı hanımı, bahar ı vd. lerini katmıyorum.

kısacası behzat ç siker.
terbisizliktir, bunu yapanları esefle kınıyorum sözlük!
akasya durağı is copy of çiçek taxi. behzat ç. is the original of the original.
var hesabını sen yap.
işte bunu demiyecektin.küfür etsen daha iyiydi.
behzat ç yi akasya durağıyla karşılaştıracak zihniyetine senin derler adama.
"kafan mı güzel senin ?" diye sorarlar bu başlığı açana.