bugün

kürt halkının kendisine verdiği yetkiyi apo'yu savunmak zanneden kişiye bir öneri sadece.
hergün insanlar ölüyor. türk veya kürt. asker veya terörist. hepsi bu ülkenin çocuğu. birisine izmir ağlarken diğerine diyarbakır ağlıyor. aynı ülkenin insanları ağlıyor yine.
abd, ingiltere, fransa oturup ağlamıyor ölen çocuklarımız için. onlar sadece seyrediyor.
dünyanın en gerçek filmi vizyonda çünkü. kullanılan silahlar da efektler de gerçek ve bunun için harcanan para sadece silah parası. o paraların da nereye gittiği belli.

böyle bir durumda "savaş bitsin artık" diyerek elini taşın altına sokması gerekenler bütün bunları görmezden geliyor. kendi kafalarının dikine gidip en marjinal fikirleri öne sürüp adeta uzlaşmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
bütün bunları yapanlar sonra ortaya çıkıp "apo'nun hapishane koşulları düzeltilsin "diye maval okuyor.
ölen onlarca kürt gencinin bir önemi yok çünkü.
önemli olan apo'nun gece uyumadan önce başının okşanması ve sabah kalktığında burnuna bir öpücük kondurulması. dtp liler hergün bu hayalle uyanıyor.
ben türk'üm. inanın bana kürtlerin de bu savaşta öldüğü fikri benim içimi acıtıyor. o an terörist olup olmadığını düşünmüyorum bile. ölenlerin aileleri geliyor aklıma, ağlama sesleri, feryatlar...
kulaklarım sağır oluyor ve gözlerimi açıyorum hemen.
apo'ya şefkat bekleyenler acaba normal bir vatandaş kadar empati yapabiliyor mu? ölen çocukları düşünebiliyor mu? onların ailelerinin acısını tahayyül edebiliyor mu? hiç sanmıyorum. öyle olsa uzlaşmamak için bu kadar diretmezlerdiler. onlar için insan canı en ucuz şey.

işte bu duygular içinde yapıyorum bu öneriyi. imralı belediye olsun, ahmet türk de başkanı olsun. apo'ya gerekli şefkati ve merhameti göstersinler. mümkünse o adadan bu topraklara da hiç ama hiç ayak basmasınlar. kendi ideolojik hayallleri ve mis gibi deniz havası. martılara simit atmak da cabası.
biz barış ve kardeşlikten yana olan kürt arkadaşlarımızla ve kardeşlerimizle uzlaşmak istiyoruz. zira bizim canımız iki kere yanıyor. hem ölen kürtlere hem de türklere.