bugün

cancazım ülkemde insanların son zamanlarda düşüncelerindeki riyakarlıktan bahsediyorum.

konu dine gelince, en büyük müslümanlardan daha da müslümanlar, muhafazakarlık desen hatsafhada, bir siyaset konuşuyorlar inanamazsın, son halife recep tayyip erdoğan! tek lider..

türbandan tut, tecavüz olaylarında serbest bırakılan sanıklara, günlerce grev yapan tekel işçilerine, içkiye sigaraya yapılan zamlara kadar padişahları her konuda haklı. eh adam savunuyor toz kondurur mu? kondurmaz tabi, bir de tek başına iktidarsa savunduğun parti, kralsın. abi, adamlar her konuda haklı %50(!) den fazla oyla seçilmişler millet seçmiş yağni bize söz söylemek düşer mi? (!)

ergenekon sanığı "kaşif kozinoğlu" öldü!..
+ e abi bi vatan haininden daha kurtulduk, adamlar darbe yapacakmış. (!)

somaliye yardım yaptık onlar bizim din kardeşimiz. biz büyük devletiz.
mısırdaki libyadaki din kardeşlerimizin yanındayız. biz büyük devletiz.

şimdi bütün bunları savunuyorsan, varsa bir fikrin, düşüncen buna uygun hareket edeceksin.
o inandığınız dinin kitabında "riyakarlık" günah yazıyor, işinize gelmiyor tabi.

oysa, baş örtüsü dinin gereği değil mi?

bak şimdi bunu savunanların yaşam tarzına;

+ la şu kıza bak ne fizik varmış beee (ağzından suları akıta akıta!)

+ akşam alem var beyler, rakı içeceğiz (!)

+ geçen gün bir pavyona gittim (!)

lan bu kitabı biz mi yanlış okuduk, imamlar mı yanlış öğretiyor din'i ?
tefsir yapanlar yanlış mı çeviri yapıyor türkçeye?

e pezevenk, düşünceleri savunurken müslümansında, iş yaşama gelince niye riyakarlık yapıyorsun?

laik'liğe sallıyorsun gün boyu, baş örtüsünü savunuyorsun da, her gün içip karıya kıza niye bakıyorsun?

kul hakkının en büyük günah olduğunu biliyorsun da, göz göre göre çalan söz konusu hükümet olunca o liderdir, padişahtır çalar diyorsun?

milliyetçilerin "faşist" olduğunu söyleyip, kürsünden millet vekilinin ite kalka neden indiriyorsun?
faşistçe içeriye alınan ve yargılanan suşsuz insanları görüp daha yargılanması bitmeyen insanlara nasıl vatan haini diyebiliyorsun?

somali halkı müslüman da van'dakiler hristiyan mı ki, onlara yardımda bu kadar aciz kalıyorsun?

sonra da yok efendim biz müslümanız, muhafazakarız.

size söyleyim,

riyakarlık üstüne bir numarasınız!
değilse bu dünyada diğer dünyada cayır cayır yanacaksınız!
+ ben bir yerlere geldiysem- ki geldim- bunu tamammen mütevaziliğime borçluyum.