bugün

Boylesine iradesiz bir tanidigim var benim. Gecen oturduk konusuyoruz fln cemaati savunmak icin eksi sozluge yazar olmus. Bilmem kacbininci siradan aylar sonra yazarliga hak kazanmis. Abi ne gerek var fln dedim ama nafile emir yukaridan gelmis bizim saf arkadasa... Yazik oyle temiz kalpli naif bir arkadas ki ortalik yerde kendisine laf atan adamlara bile bosver olay cikmasin diye ccevap vermeyen biri. Aciyorum dogrusu boyle insanlarin kendilerini kullandirtmasina yumusak baski ile sindirilip mankurtlastirilmasina.
(bkz: emirle gelen emirle gider)
(bkz: hakan şükür)
Yazik insanlar nicin dogrulari baskalari emretmeden yapamayacaklarini zannederler? Nicin bu ozguven eksikligi? Fikirlerini begendigimiz her hacinin hocanin muridi mi olmak zorundayiz? Kula kulluk niye?
abiler olmuş kurabiye.
boynuna çan asılası yazardır.

çlonk çlonkk meee meee kuzu kuzu meeeee dürülülülü dürülülü meeee.
özgürlüklerini hayatlarının baharında birilerine satmış arkadaşlardır.

abiler için gelin o zaman:

(bkz: ben sen de tutuklu kaldım)

önemli olan bireyselliktir. ne olursa olun, kişinin kendi hür iradei ve özgür düşünceleri olmalıdır. yaşanan süreci kendi aklı ile değerlendirmelidir. birilerinin dayatması ve diretmei ile inanmadığı şeylere bulaşması onun bir birey olamadığını gösterir.

belli bir yerden sonra ben bilmem eşim bilir diyen karılar gibi ben bilmem abim bilir demeye başlar, sikeceği karıyı bile onlara seçtirtir.

hoş bir şey değildir.

bir de birazdan gelir kendisine hakaret ettiğimi zannedip bu entrye ne diyor lan bu amk değişiği diyerek basar eksiyi hunharca.

(bkz: saygılar abi)
Bob Marley: Dünyayı daha kötü hale getirmeye çalışanlar bir gün bile durmazken, ben nasıl durayım?

düzelt ek: suikaste uğrayıp yaralandığında dünya turnesini ertelemesini isteyen zata söylemiş.
Birey olamamaktir ozgur olamamaktir. Ha Muslumanlik mi? Ozgur iradenin olmadigi yerde iman zaten olmaz.
laiklerin yaptığı gibi durumdan vazife çıkarmak yerine bilinçli bi şekilde sözlüğe yazan yazardır. kötülük içten gelir, iyilik için biraz uğraşmak gerek.

(bkz: #22327118)