bugün

böyle bir sınavdan sonra olmasına şaşılmayacak durum. arkadaşlar tenezzül bile etmemişler sevgili ösym nin hazırladığı soruları çözmeye. helal olsun.
madem soru çözememekteler limon satsınlar başka da bi bok olmaz onlardan.
sıfır çekmekle aynı olmayan şey. şöyle ki 20 soruyu doğru yanıtlarsın 80 yanlış o 20 doğruyu alıp götürür. hal böyle olunca buna soru çözmemek denenemez. 160 dakika otur otur insan sıkılır hem amına koyayım.
bu kadar büyük bir rakama utanması gereken türk eğitim sistemidir.
Öğretmenlerin duyarsızlığı, ailenin ilgisizliği, çocuğun isteksizliğinin birleşimi sonucu ortaya çıkan eğitim öğretim zaafiyetinin kanıtı.
bir insan tek bir soru bile cevaplamıyor ya da cevaplayamıyorsa kimse kusura bakmasın ama öğretmeni, eğitim sistemini şunu bunu suçlamak anlamsızdır. bu o kişilerin kendi sorumsuzluklarından, geleceklerini önemsememelerinden, şuursuzluğundan kaynaklanmaktadır. onları kurtarmaya çalışmak, 0 çeken sayısını azaltmak için sürekli sınav soruları daha da kolaylaşmakta, okullarda verilen eğitim sistemi geri zekalıları eğitme kursuna dönmektedir. bu da zeki öğrencileri köreltmektedir. ayrıca sınavların o kadar kolay olması da gerçekten de çalışan ve zeki olan insanları ayırt etmeyi imkansızlaştırıyor. çok zeki veya çok çalışkan bir öğrenci dikkatsizlikten ötürü 1 soru kaçırıyor; orta zekada veya az çalışmış ama dikkatli onbinlerce öğrencinin gerisine düşüyor. nedeni ise soruların çok basit olması. 50.000 değil 250.000 olsun isterse 0 çeken. mühim değil. onlar kendini heba etmeyi kabul ettiyse sistem haydi haydiye eder. ama zeki ve çalışkan öğrencileri seçip özel eğitince onların ülkeye kattığı katma değer zaten o sıfır çekenleri kurtarır. kimse türkçeden dahi bir soru bile yapamayan adamın öküzlüğünün sorumluluğunu * başkasına atmasın lütfen.
dalga konusu olduğunda gülünebilinen, fakat acınası bir durumdur.
Sınava başvuru yapıp vakit geldiğinde sınava girmeyen öğrencilerin aldığı sonuçtur.