bugün

Malesef az önce gerçekleşmiştir .
üstadı her gün öldüremeyenlere gün doğdu. ışığın bol olsun yaşar ustam, mahmut hocam.
Mekanin cennet olsun güzel insan.
çok üzgünüz.
Mekanı cennet olsun, huzur içinde yatsın.
MEKANI CENNET OLSUN. YEŞiLÇAM'IN yapı taşlarından biri daha aramızdan ayrılmıştır.
93 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

ışıklar içinde yatsın.
Her nefis ölümü tadacaktır.

Mekanın cennet olsun büyük usta.
An itibariyle Mahmut hoca bugün vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Başımız sağolsun. Usta, gerçek bir tiyatro ve sinema oyuncusudur.
allah rahmet eylesin.
büyük kayıplarımızan biri oldu.
adam siyah beyaz filmlerde bile yaşlıydı.
Işıklar içinde uyusun...
Allah rahmet eylesin koca çınar. inek Şaban'a, güdük Necmiye, yakışıklıya, hafize anaya bizden bol bol selam et.

Mekanın cennet olsun.
"bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"
Bu sefer gerçek olan hadise. Başlığı gördüm ve bu sefer gerçek galiba dedim. Evet, bu sefer gerçek. Türkiye yetim kaldı. O, babasıydı bu memleketin. içimde bir tarafta seviniyor çünkü acı çekiyordu. Büyük değerler bir bir gidiyor ne yazık ki. Ve, yerleri asla dolmayacak. Neyse, sevgili karısıyla ahirette buluştu Münir baba en azından buna seviniyorum. Allah rahmet eylesin mahmut hoca. Sen tüccar değil eğitimciydin.
daha 93 yaşındaydı, göreceği çok şey vardı ama erken gitti. kendisine allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum.
Goygoyunu yapıyorduk ama koydu lan. Allah rahmet eylesin üstada.
bu sefer gerçektir.

sürekli dalga geçen ibneler de kına yakar artık.
canlandırdığı karakterler, kel mahmut, yaşar usta ve daha pek çoğu yanı başımızdaki hocamız, amcamız, babamız gibi idi.

gün itibarı ile 2 güzel insanı kaybettik.

ilk fırsatta ikisinin de anıların önünde saygı ve sevgi ile eğilerek, şereflerine birer duble kaldırmak kaçınılmaz bir görevdir.
Allah rahmet eylesin büyük usta.
Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun.
Rahmetli hababam sınıfındaki öğrencilerinin tamamını gömmüştü.
büyük oyuncuydu. Başımız sağolsun.
Çocukluğumuzun bir parçası daha gitti. Allah rahmet eylesin...
birbirinden kıymetli rolleri hakkıyla canlandıran büyük ustanın vefat haberini almak hepimizi derinden üzmüştür. yıllardır yapılan spekülasyonlar malesef sonunda gerçek olmuştur.
bir an erecto başlığı sandım doğruymuş. mekanı cennet olsun...