bugün

ya eleştirmeden yapamayacağım, kimse kusura bakmasın;
ulan sen 11 sene okuyup, siktirboktan bir sınavda 300 puan alamayıp göt zoruyla öğretmenliğe atanıyorsun,
orada 4 sene boyunca alacağın sikimsonik bilgiyle çocuklara ne verebileceksin.
(eğitim sistemini çok ağır eleştireceğim zaten ama o sonraki aşama.)
Ondan sonra atanmak için de 3 sene sınavlara giriyorsun küfrede küfrede,
alacağın maaş 1500tl olacak, geçinemeyeceksin bile,
sonra o bozuk psikoloji ve eksik kapasitenle ne verebileceksin çocuklara?

not: ölü ozanlar derneği tadındaki öğretmenlerimizi es geçiyorum.

e:imla

e2: buradaki 300 farazi bir sayıdır. bizim girdiğimiz dönemde dahi öğretmenlik puanları çok düşüktü, şimdi çok daha fazla şehirde siktiriboktan fakülteler olduğu için çok daha düşmüştür tahminimce.
orta okulda lisede sürtüp sürtüp sinavlarda da bi bok yapamayip şuradan buradan bulduğu sorularla torpillerle iki yil polislik okuyup cikip 2000 2500 tl maas alan polisler varken sıranın buna gelmesine daha çok var.
Öss ile universiteye girmis biri olarak su an 300 puan neye denk gelıyor bılmıyorum ama egitim fakultesindeki hicbir bolum dusuk puanlarla ogrenci almıyor. Buca egitim mezunuyum ve orada da oldukca iyi hocalardan ders alıp donanımlı mezun olduk hepimiz. Kpss'den de iyi puanlarla mezun oldugumuz donem atandık pek cogumuz. Sozkonusu fen edebiyat mezunlarıysa bilemeyecegim, uc, dort nesil zlraat muhendisi ikokul ogretmenlerinden hayat bilgisi ogrendi; ancak nedir bu ogretmenlerle derdiniz kuzum?
bugün gördüğüm bir kaç öğretmen sayesinde içimden yinelediğim düşünceler topluluğudur.
Atama yapılan branşlarda 350nin altında puan olan yer yoktur denmiş. Biraz araştırılırsa 250nin altında pekala öğretmenlikler bulunabilir.üniversite boğaziçi ise bu puan 400e kadar çıkabilir ancak genel olarak 250-300 arasında yığılmıştır. Acı gerçekse anadolu liselerinin başarısız mühendislik,tıp,hukuk vb benzeri bölümlerine yerleşemeyecek öğrencilerinin rehber öğretmenlerinin azizliği ile öğretmenlik seçmesi ve yerleşmiş olmasıdır. Bu da mevcut öğretmen kalitesinin düşüklüğünün nedeni olarak gösterilebilir.

istisnaları elbet mevcuttur, sonuçta tüm genellemeler yanlıştır.