bugün

ve yegane derdi kızlar, paralar, vur patlasın çal oynasın olan sözde sözlük idarecileri...

nefret söylemi denen bir şey vardı buralarda, arada rastlıyorum. (beni çok güldürüyor.) şu an burada tavan yapmış olan nefret söyleminin bilincinde değil mi bu konuda ahkam kesen şahıslar acaba?

nefret söyleminden başka şey olmayan kürt başlıkları havada uçuşuyor. aşağılamalar, hakaretler, nefrete sevk eden ifadeler... bunları yazıp çizenler de hep aynı isimler.

sürekli aynı konuda entry girmek silinme sebebi değil miydi? nefret söylemi bu sözlükte istenmeyen bir şeydi hani? "altım kuru, keyfim yerinde." zihniyetinin bizi getirdiği noktaya bakın lütfen. biraz utanmanız kaldıysa da utanın.

aramızda kafatasçılar var ve ne kadar hasta olduklarının farkında bile değiller. bu nedenle de tedavi için çok, çok geç kalınmış ne yazık ki... kürtleri sevmiyorsundur normal; ama yazabildiğin tek şey onlara hakaret etmek üzerineyse ben, bu sözlüğü çekip çeviriyorum ayağına paraları götüren tipleri sorgularım arkadaş. formatı size ben mi öğreteceğim? adam kürt'ten başka kelime bilmiyor ve dönüp dolaşıp aynı şeyleri yazıyor, değişen ve artan yegane şey "nefreti." silsene şunu. formatı eyledi viran, silsene?

algıda seçicilik hasebiyle görebildiğiniz tek şey fotoğraf yayımlayan kadın yazarlar mı da habire onlar siliniyor? bunlar dört nala at koşturuyor?

kimse bana vatanseverlik, milliyetçilik hususunda maval okumasın. şu hayatta en iyi bildiğim şey kelimelerdir. okumaktır, yazmaktır. neyin ne olduğunu hepinizden iyi biliyor ve anlıyorum çakma vatanseverler.

keşke bordo klavyeliler diye bir sözlük açılsa ve bu canını yediğimin asosyal vatanseverleri orda lügat parçalasa...

gerçi kime anlatıyorum. kıt akıllı bunu da "kürdün haykırışı" diye aşağılayacak kendi beyin yarıçapınca.

kürdüm. hepimiz kürdüz. hepimiz senin işine geldiğinde her şey, herkes olmuyor muyuz?

bi kere de sen hepimizle kürt oluver, namın yürüsün.