bugün

oy için feda ettikleri şehitlerimizin hala yerde duran kanı üzerinde yapılacak kutlamalardır.

23 nisanı, 19 mayısı iptal ediyorsunuz ama iş buna gelince dünyanın en büyük sahnesini kurmayı biliyorsunuz.

ben bunları osmanlı'nın son evresine benzetiyorum, osmanlı'nın son evresinde çırağan sarayı gibi şaşalı, ihtişamlı şeyler yapılırdı, bunlarda şimdi, böyle şaşalı gösteriler yapıyor.

şov olacaktır, fatih sultan mehmet'i bile başkanlık sistemi için aracı olarak kullanacaklar.

yazık.
563 yıl önce fethedilmiş bir şehri benimseyemeyen 1 milyon siyasal ümmetçinin yaptığı kutlamadır.

istanbul defteri 563 yıl önce biz türkler için kapandı. şehir artık bizim. kutlamaya gerek yok.
şehitleri bahane edip 23 nisan'ı, 19 mayıs'ı kutlamayanların akın ettiği kutlamadır.
Osmanli dönemin de yapilmazdi gidilir fatih sultan mehmet ve askerleri anilir mevlüt okunurdu. Bunuda bikaç alim yapardi.simdi ne yapilmaya çalisiliyo anlayamiyorum. Avrupaya gösteris yapiliyosa sadece düsmanligi körükler. Ceremesini gene müslüman olan biz çekeriz.
harika bir atmosfer var.

görsel

montaj bu montaj. *