bugün

Köy okulları için gönüllü olarak kitap toplayan arkadaşımın başına gelendir. Olayı bire bir aktarıyorum.

Karamanda ihtiyaç sahibi köy okulları için başlattığımız kitap kampanyasına diğer illerdeki yardımsever arkadaşlarımızda destek vermişlerdi. Bunlardan biri de Ankara. Ankaradaki arkadaşlarımız kitapları mng kargo ile gönderdiler. Kargo 2 hafta önce Karaman'a geldi. Her gün aradım. Gün aşırı şubelerine gittim. Beni sürekli yok dağıtımda yok bugün geçer elinize diye oyaladılar. Hiç ilgilenmediler. Ve kargo adresimize teslim edilmedi. Kargodaki çalışan kişi benim adımı soyadımı yazarak ve imzamı atarak yabancı birine teslim etmiş. Ben kargom nerde diye peşine düştüğümde telefonda bana kargonuz yok diyip bağırıp telefonu yüzüme kapattılar. Ardından şubelerine gittim. Kargoyu hem çok farklı bir adrese götürüp hemde nasıl benim imzamı atamalarının açıklamasını yapmalarını istedim. Yaptıkları açıklama çalışan kişi işe yeni başlamış olması. Onlardan bana kitap alıp vermelerini istedim ve o kitapları 23 nisanda köy okullarına götürüp dağıtacağımı söyledim. Kargomu bulamadılar. Onlara 50 tane kitap alıp bana bağışlamalarını ve o kitapları ne yapacağımı söyledim. Bana yok yardım etcem ben o kitapları diyerek acıtasyon yapma dediler. Ben bu işi tamamen gönüllü olarak yapıyorum. Yaptığımız gönüllülük işi mng kargonun gözünde acitasyonluk. Hiç ama hiç önemsemediler. hergün ankara genel merkezlerini aradım. Konya bölge müdürlükleri ile görüştüm ve durumu anlattım. Sürekli şikayetinizi ve talebinizi gerekli kişilere söyleyeceklerini ve ilgileneceklerini söylediler ama hiç bişi yapmadılar. Üstüne beni yalancılık ve dolandırıcılık ile suçladılar. Kitapları dağıtacağım okul müdürüne ulaşıp o kız yalancı dolandırıcı biz onu valiliğe şikayet edeceğiz gibi hakaretlerde bulunmuşlar. Yok efendim kargomun içinde kitap yokmuş gıda varmış. Yok efendim kargomun içindeki kitaplar gereksiz işe yaramazmış. Benim kargomun içinde gerekli yada gereksiz kitap olduğu mng kargoyu hiç ama hiç ilgilendirmez. Sonuç olarak bana ait olan hatta birçok çocuğa ait olan kargoyu başka bir adrese teslim edilmiştir yaptıkları hatayı düzeltmekten aciz bir kargo şirketi. Bir daha asla mng kargo ile çalışmayacağım. Siz de lütfen çalışmayın!!!
Akıllarda soru işareti bırakan rezilliktir.
Şöyle ki : MNG çalışanları kargonun içerisinde ne olduğunu tam olarak nereden biliyorlar? Kitap yok, gıda var vs. diyorlar.
Teslim edilen adreste bulunan insanlar neden 'Bu kargo bize ait değil demiyorlar ve alıyorlar? Göndereni tanıyorlar mı? Bir de sahte imza atılarak kargo teslim alınmış, nasıl oluyor bu işler?

Ve efendim gönderici taraf da kargo şirketinden hesap sorarak 'Nerde lan benim kargom?' diyebilir.

Avukat ve tüketici haklarına gidilmelidir.
Olayla ilgili change org linki: https://www.change.org/p/...-xs-share_petition-no_msg