ulan ne mal herifler var diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

25 kuruş diye tabir edilen, halk arasında 250 bin olarak da lanse edilen, iki buçuk sakız parası olan bu parayı vermemek için palavra atan, yolcuyu enayi sanan, aslında kendisinin bu oyun içerisinde enayi rolünü oynadığını farkedemeyen kalastır.

sinir küpü oldum. taksiden indikten sonra sinirden kolbastı oynadım. kendime geldim.

6.72 tl yazdı zırtometre. 500 euro verdim. pardon bu başka bir anımdı. 10 tl verdim. mal önce 3 tl verdi. sonra da "valla bu kadar çıktıysa çıktı" benzeri, "hadi hacı sen bununla idare et" dercesine 0.28 tl yi cukkaya indirmeyi düşledi osuruktan hayallerinde.

ulan bok kafa gözümün önünde bir tomar bozuk para var: 10 kuruş, 25 kuruş bilmem ne kuruş. ona söyleyince aha orada var bozuk para diye; sanki taksi başkasınınmış da bu dangalak bir tur atmak için taksiyi kullanmış, paranın orada olduğunu bilmiyor. utanmasa aha zengin olduk diye çığlık atıp çırılçıplak soyunacak. göt fesleğeni çıkarmadı parayı o göt kadar ufak yerden. ben müşteri olarak soktum parmağımı... paranın olduğu yuvaya ve 25 kuruşu aldım. ne enteresan değil mi.

bu göt fesleğeni taksici yaptığı bu dolap yetmezmiş gibi; sanki onun hakkını elinden almışımcasına "de haydi iyi akşamlar" dedi. devamında "selametle" ile.

ahbap evvel zamanda bir taksici para üstünü eksik verdiği için helal et dedi. eyvallah hacı helal olsun demek düşer o halde. eğer ki gerçekten bozuk parası yoksa. ama bu durum öyle mi. moloz ulan moloz.