bugün

10 yıldır kemerburgaz da eğitim veren zeynep mutlu eğitim vakfının okulu kaçak yapı olması gerekçesiyle yıkılma olayıdır. 10 yıl, 10 yıldır kaçak faaliyete izin verdiğini kabul eden belediye nin "madem kaçaktı niçin 10 yıl eğitim vermesine imkan verdiniz" sorularına muhattap olacağı garip bir türkiye gerçeğidir. varolan değerleri yaşatmak için çözümler üreteceğine, yıkan bir yönetim anlayışına sahip kurumun uygulamasıdır. okul yıkılması politikanın, siyasi görüşün, ideolojinin çok ötesinde bir mevzuudur. yazıktır, bir eğitim kurumunun böyle acımasızca bir hükümle yerle yeksan edilmesi tüm toplum tarafından kabul edilemez olmalıdır..

edit: eğitimin siyaseti olmaz dedik ama eksilemekten geri duramayan garip bünyeler var. kapansın kardeşim kapansın yıkılsın okullar, çocukların mağarada okur artık!
Yıkılacak o kadar bina varken bir okula kepçe vurmak bu ülkenin eğitiminede kepçe vurmakla eş değerdedir. Madem kepçe vuracaksın neden açılmasına/yapılmasına izin veriyorsunuz sorusunu akıllara getiren çağ dışı haraket.
bu yüzkarası haberi eksileyen bünyenin çocuğunu mağarada okutma isteğimidir acep!
eğitimin ideolojisi, siyaseti olmaz ulan kazma!