bugün

2014 eurovision şarkı yarışmasının 1. sinin ülkesinde düzenlenecek olan yarışmadır, ülkemizde olmasını arzu ettiğimiz yarışma.

(bkz: başlık parsellemenin dayanılmaz hafifliği)
(bkz: ölürsem sözlükte dikili parselim olsun)
(bkz: ben giderim adım kalır)

yıllaaaar sonra gelen edit: o zamanlar bilemezdik tabi ülkemizin bu yarışmaya katılmayacağını, ama yıllar sonra bu başlığı açtığım için kendimle bir kez daha gurur duydum, 6 yıl önceki bekidoya sesleniyorum; helal sana be başlığı fena kapatmışın, adamsın. * 6 yıl sonraki bekido ya da sesleniyorum şimdi, bsg çocuğa bak. *

son editten sonra ki mecburi edit: amk o sakallının kazanacağı yarışmayı parsellemişşim, şansıma sokam. *
birinci olan ülkeler gösterilirken türkiye nin atlandığı yarışma .
bu gidişle "2015 eurovision defilesi" olacak olan organizasyondur.
Azerbaycanın kazanmasını istediğim yarışma.
en çok arnavutluk'u beğendim. tabi ne derece alır orası ayrı.
arnavutluk'un birinci olmasını dilediğim yarışmadır. çünkü bunu gerçekten hakediyorlar.
Eğer katılırsak Azerbaycanın bize yollayacağı 12 puanı hiçbir şeye değişmeyeceğim yarışmadır.
final gecesi avustralya'nın 12 puanı kime vereceği merak konusudur.
dün arnavutluğun şarkısını dinledikten sonra hemen telefona da indirdim.
ara buldukça kulaklığımı takıp dinliyorum. fena sarıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=GtpMLqiplfY

sözleri de çok anlamlı. az biraz detone oldu ama hastaymış. sesi çok güzel. stüdyo çalışması için https://www.youtube.com/watch?v=lZJdWUmxxZw

bu kız o ses italya'da birinci olmuş bir arnavut. bizim elnur işi gibi yani.

final gününü merakla bekliyorum.
maltaya yazık olmuş yarışmadir.

favori sweden !

edit:kıza bakarsak Slovenya tabii *
isveç'in haklı galibiyeti ile sonuçlanmış yarışmadır.

ispanya, arnavutluk çok az puan aldı.

peki avusturya ev sahipliğinde nasıldı?
biraz düşündürücü; seyirciler zaman zaman yuhaladı, sunucular seyircileri uyarmak zorunda kaldı, adamın biri, bir değil iki değil üç kere "f*ck you" diye bağırdı, bağlanılan ülkelerin birkaçıyla problem yaşandı falan filan.

ikide bir o sakallı ablayı çıkardılar, herkesin birincisi o kadar görünüyor muydu yahu.

ev sahibi sıfır çekti.

rusya'nın şarkısı şişirilmiş bir balondu, birinci olacak diye çok korktum ama ikinci oldu.

yunanistan ve güney kıbrıs birbirlerine yüksek puanları vermediler. hayırdır inşallah?

ermenileri ipleyen çıkmadı, zırladıklarıyla kaldılar. yıllardır yaptıkları duygu sömürüsünü şimdi de yarışmaya taşıma mallığı gösterdiler ama netice ; 16. sıra. otur sıfır.

yanlışım varsa düzeltin; avustralya ilk kez giriyor bu yarışmaya değil mi? sıralaması güzel, 5. oldu.

azerbaycan çok başarısızdı.
sıralamanın bir kısmı şöyle;

1-isveç 365

2-rusya 303

3-italya 292

4-belçika 217

5-avustralya 196

6-letonya 186

7-estonya 106

8-norveç 102

9-israil 97

10-sırbistan 53

11-gürcistan 51

12-azerbaycan 49

diye devam ediyor.

sıfır çeken iki ülke var

almanya 0
avusturya 0
En iyi şarkıların sona kaldığı yarışma.

Gelsin şu son dört .
yine türkiyesiz bir yarışma olacaktır.

türkiye olmadı mı bu yarışma çok renksiz cidden ama. bir türkiye bir de yunanistan oynak şarkılarıyla renk katıyordu şu yarışmaya. artık türkiye katılmıyor, yunanistan da iyice bozdu. bu senenin şampiyonu yine hafif ve ballad tarzda şarkılarla katılan iskandinav veya batı avrupa ülkelerinden biri olacaktır. hiç bir sürpriz de yok yani.
arnavut kızı bu kez harika söyledi.
kalabalık izliyoruz baya. burada en çok o ve isveç beğenildi.
Arnavutluk hakkında şüphesi olanların yarı finale bakması yeterlidir. Maalesef hasta oldu kendileri.
güncel Önemli Başlıklar