bugün

kimsenin siklememesi gereken bir turnuva için getirilen yeni statü.

yahu bu turnuvanın tek esprisi fenerin bilmem kaç yıldır alamamasıydı. sonra onlar aldılar, bu kez galatasarayla dalga geçmeye başladılar ki geçen sene de gs aldı kupayı. üstelik kıytırık turnuvada, tokatspor gibi bir takım karşısında 10 milyon avro bonservis verdiği brumayı kaybetti galatasaray.

yemin ediyorum, sırf bu turnuva yüzünden fmde türk takımlarını alasım gelmiyor. alırsam da, yedeklerle çıkıyorum sürekli. sonra büyük takımlardan fark yiyince taraftarın morali bozuluyor falan sinirlenip başka takımın başına geçiyorum.

merak ediyorum, gerçekte futbolcular nasıl görüyorlar bu turnuvayı. beya teknik direktörler? resmen angarya bence.
kupayı muteber yapmak adına girilen şebeklikler silsilesinin adıdır.

bu kupanın değeri fenerbahçe'nin alamamasındaydı. o da iki yıl üst üste alınca bütün esprisi bitti bu kupanın.
bu kadar kıvaranacağınıza verin direk istanbul takımlarına kupayı hissini oluşturan iğrenç türkiye kupası statüsüdür.
avrupa kupası biletinin yine değersizleştirildiği yeni statü.

inatla söylüyorum türkiye kupası değersiz falan değildir sadece yöneticiler formatla oynaya oynaya batırmışlardır. bu tür kupaların esprisi lig yarışında şansı olmayanlara bu yoldan avrupa şansı açmaktır.

ingiltere'de iki kupa var biri sadece kupa avrupa bileti falan yok lakin herkes kazanmak için yarışmak için can atıyor. e senin kupa hesabın maç başı vereceğin para üzerinden olursa olacak olan budur.