bugün

Kapak niteliğindedir.
Helal olsun.
Bir dakika ya!
Bu açıklama fenerbahçe'nin mi?
Özür dilerim ya.
Hak, adalet, şeref ve Fenerbahçe!
Yanlış anlamışım ben.*
(bkz: aziz yıldırımın askerleriyiz)
Namus ve şeref abidesi fenerbahçe spor klubu açıklamasıdır. Güldüm, güldüm ama götümle güldüm.
ilginç.
hala açıklama yapabiliyorlar.

küme düşme bekliyorlardı sanırım.

edit: zamanlaması manidar.

(bkz: 16 eylül 2014 galatasaray anderlecht maçı)
arka planında şöyle bir mantığın olduğu açıklama:

"bildiğiniz üzere bugün 2014-2015 sezonunun ilk şampiyonlar ligi günü. ve biz "şikeci" olduğumuz için bu sene de siktir edildik o kupadan. bugün, bütün sporseverlerin gözü galatasaray maçında olacağı için bari basketbolda alınan kararı siz beyin özürlü taraftarlarımızın "galatasaray'a ayar veriyor, helal olsun yönetime" şeklinde düşünmesi adına böyle gerizekalıca açıklama yapıyoruz. nasıl olsa paralı köpeklersiniz ve kıçınızı yırtsanız da aziz yıldırım olarak ben bu kulübün başından ayrılmam. o yüzden beni kanıksayın ve destekleyin ki böyle salakça açıklamalarda bulunayım. siz de arkadaş ortamlarınızda "gene cimboma kapak yaptı büyük başkan" diyebilin.

galatasaray'ın bir sonraki şampiyonlar ligi maçında "bomba" açıklamalarla görüşmek üzere her birinizin olmayan beyin kıvrımlarını mıncıklarım"
tayyip erdoğan'ın koruması sayesinde şike yaptığı halde küme düşürülmeyen, ahlaksız yöneticilere sahip kulübün açıklaması. açıklamada "yenileceklerini düşünerek maça çıkmayan" tabirini kullanarak ne kadar kezban ruhlu olduklarını da bir kez daha kanıtlamışlardır.
(bkz: sonra dönüp dedim ki iyi ki ünlem işareti var)

ünlem işaretleriyle kinaye yapmaya çalışılmış açıklama.

"sizi tebrik(!) ediyoruz"

bunun neresi kapak olum? ancak tencere gibi şike paralarından şişen götlerinize kapak olur bu açıklama.