Bkz; şimdi sizlere bir hikaye anlatacağım. Amacım markayı boklamak, kötülemek değil ama yapmayın be arkadaş yapmayın yani!

1 - Her yerde reklamlar, kampanyalar var cezbetti bizi. hazır araba araba ağlıyorum dedim çok iyi lan! kampanyalar akıyor.

2- Dedim bari gideyim. Dur önce şu numaralardan kurtulayım;

--- dedim bari gideyim bakayım. Hazır çıkmışken hepsine de uğradım. Her showroom'da aynı muhabbet var ama doğuşta maşallah aşmışlar. Yahu kardeşim girdik Seat ile Volkswagen'e. Tanıtımı yapılan araçların kataloglarına bakıyorum, orada duran araçlara bakıyorum alakası yok.

Jant katalog'da kafam kadar, showroom'da elim kadar. Diyorum arabanın dolusu nerede? O yok kalmadı - özel sipariş diyorlar. Haydaa. Dedim herhalde millet de para bok. Yani Türkiye'mizin güzel şartlarında herkes araba alıyor demek ha. Vay be dedim tamam.

Oturduk kadının karşısına dedim ki;

Ben kardeşim 1.4 motorlu benzin olanı ( benzin ile dizel arasındaki fiyat farkından dolayı benzin alınır aga. Benzin aptallık değil.)
istiyorum. işte şu donanım olsun, şu ses sistemine şunu da ekleyelim bari demeden kız dedi ki yalnız o donanım default gelmez. Nasıl gelmez?

Ulan o zaman neden o fiyata - o donanım var? işte dedi sipariş usulü geliyor gelirse de ekim'den önce gelmez. Haydaaa. Ee tamam kardeşim öbür seçenekler ne. Kız diyor kessy var, kamera var o var bu var. Ee dedim ne kadar?

100 oldu sana 106-107 bin. iyi dedim 6-7 bin daha veririz. Ne zaman gelir? Eylül de gelir. Haydaaaa.
Dedim default olanı isterim o zaman ekim ayı napacaz - nasıl sipariş verecez dedim ?

Kız demez mi -- fiyatlandırma yapamıyorum -- kapora verin -- gümrükten geçsin -- onun vergisine bakaraktan size yeni fiyat veririm. iyi dedim anasını satayım yıl sonu kampanyası denk gelir belki.

Dedim peki bi' güzellik yapmayacak mısınız? Bayi indirimi falan. Dedi ki %2 indirim yaparım ayıpsın falan.

Bak şimdi sorun burada başlıyor;

- Geçen hafta arkadaşımın babası garanti bankası çalışanı olarak indirim + bayi indirimi + kampanya indirimi olarak 15-20K aşağıya araba aldı.

- 2 hafta önce doğuşta staj yapan arkadaşım bi' arkadaşıma son dakika 8.000 TL indirim yaptırdı. Şimdi arkadaş ben şeyi anlamıyorum.

Kampanya var. Gidersin araç yok.
indirim var. Gidersin normal fiyattan araba yok illa opsiyonlu.
Bayi indirimi yaparım ama maksimum %2 dersin. Müşterinin gözüne baka baka yalan söylersin. Tanıdıkları falan geçtim bayi kafadan %3- %4 indirim yapabiliyor. Niye beni koparmaya çalışıyorsun?
Arabayı sipariş vericem. Bi'de fiyatlandırma yapamam eylül'de gel diyorsun. Maksimum 1.000 TL falan oynar - bunun için müşteriyi kaçırmayı neden göze alıyorsun?

Yani allah aşkına Seat ve Volkswagen niye koparmaya çalışıyoruz birbirimizi? Hiç yardımcı olmuyorsun... Hayır bi' de ben baktım istanbul genelinde hiçbir bayide araba yok diyorsun. Ulan daha bugün maslakta çıktı arabanın aynısı. Hatta birkaç opsiyon daha eklemişler..

Yalancı olmayın kardeşim esnaf olun!