bugün

Daha önce yazmıştık, bu şerefsizleri başımıza siz bela ettiniz, siz temizleyecektiniz elbette. Evimde tv'den takip ediyordum.

Balkona bayrağımı asmıştım ayrıca.
nerde olacaklar sözlükte at koştuyorlardı...
Meyhanedeydik kardeş.
Birileri darbe oluyor dedi. Alkoldür yapar dedik durmadık üzerinde.

Hem kimsenin aile içişlerine karışmak bize yakışmaz.
olay harbiden komikti bana şaka yapıyolar sandım siklemedim hoi 4 de düşman devlete darbe yapıyodum knk ülkede darbe oluyolar dediler hadi lan ordan dedim sonrası belli.
Ben evde kendini sokağa atan insanların haberlerini izliyordum. Gezide de aynı şeyi yapıyordum ama o anki ruhu hissetmek başka bir şeydi. Darbe girişiminde internetten film açmış gibiydim.

darbe ve protesto farklı şeyler temelde. Karşılaştırılması anlamsız geliyor bana. Yanı sıra önceki darbelere şahit olan yaşlı kitle gerçek bir darbede kimsenin sokağa çıkmayacağını anlatıyordu. Çıksalar ölürlerdi ama çıkanlar öldürdü o gün. Farklı bir şeydi. Neyse. 15 Temmuz muhabbeti sıktı zaten. Akp Erdoğanı metalaştırıp yüceltmek ve Atatürkle aynı seviyedeymiş gibi göstermek için kullanıyor bu olayı. Bunaldım artık, aylardır.
iktidarda akp değilde chp olsaydı 15 temmuzda inen büyük çoğunluğu akp li olan insanların yerine bu seferde büyük çoğunluğu chp li olan insanlar inerdi. burası türkiye. insanların demokrasiden anladığı aman benim partime bir şey olmasın, aman benim seçtiğim hükumete bir zarar gelmesin. bu millet demokrasiden bunu anlıyor yapacak bir şey yok.
1200 km uzaktan kornama basarak darbeyi püskürtüyordum.
Kamp ta.
evde lol oynuyordum.