bugün

telefondan beklenti sms ve konuşmaksa doğru olabilecek hede.
bende aynı kafadaydım, bozuldu emektar, sike sike yeniledik..
Kismen dogru olan hede. Ama malesef gunumuzde en dandiginden de olsa bir akilli telefon sart. Ornegin artik ders gruplarina odevleri whatsapp uzerinden gonderiliyor. Otobusun nerede oldugu bazi programlar sayesinde bilinebiliyor. Fakat bu uygulamalari kullanmak icin gidip 2000 liraya da telefon almanin alemi yok. 300 tl ye de gayet bu uygulamalara ulasabilirsiniz.
teknolojiyi geriden takip eden bunada sebep bulan kisi soylemidir.

ornek.

abi tas devri ne guzeldi. simdi cikarmislar bi cilali tas. neymis efendim cilaliymis. valla bende cilasiz mukemmel saglam bi tas var. her isimi goruyor. tas dedigin sadece ceviz kirmak icin kullanilir. ne o oyle cilali falan. kaziklaniyorsunuz soliiim haa.

eger insanlik bu kafada olsaydi hala sizofrenlerin beyninde ruh var diye kafalrini delip , mideye kacan sivrisinek olsun diye sinek ilaci iciyor olurduk.

dur lan bi saniye bu ikincisi oldu zaten..
hala teknolojıye inat 5220 kullanıyorum buda bı gercek.
akıllı telefona geçince çağ atlıyacak insan sözü.
ona bakarsan 37 ekran tv de işini görür, merdaneli çamaşır makinesi de işini görür, murat 124 de işini görür.
Kamyon şöförüysen mantıklı.
(bkz: 3310 reyiz)
Isin yoksa isini gorur.
telefona sadece "alo desin yeter" misyonu yüklemiş insan beyanatı. babam gibidir. 1100'ı var adamın. mis gibi kullanıyo on senedir. telefonun en az 7-8 gün gidiyor şarjı. adamın aramadan başka ihtiyacı yok ki, mesaj atmayı hatta okumayı bile beceremiyo. ihtiyaç da duymuyo zaten.

ben de pek farklı sayılmazdım iki ay öncesine kadar. 5320 xpressmusic vardı bende de. liseden beri kullanıyordum (yani 7-8 sene olmuş. ) telefon her bozulduğunda tamir eder kullanırdım. işimi görüyordu. yetiyordu. arama,mesaj,internet her boka yarıyordu. evet bir iphone 5, bir galaxy s3-s4 kadar efektif çalışmıyordu ama her işimi görüyordu. ama 15-20 kez tamir görüp kaşarlanmış orospuya dönmüştü. bir gün beyaz ekran hatası verdi. tamir edeyim derken tüm düğmelerinin lehim attığını farkettim. lehim atarken kartla bağlantıları piç olmuş lehim tutmadığını farkettim. anladım ki yeni bir telefon alma zamanı gelmiş. araştırdım, ucuz, şuanki ihtiyaçlara genel manada karşılık verecek, performansı da iyi olan bir telefon bulmaya çalıştım. nokia lumia 1320 çok hoşuma gitti ve aldım. aldıktan sonra da bütün eleştiri oklarını üzerime çektim.
meğersem iphone ve samsung kaleksi serisi dışında telefon almak harammış. büyük günahlardan sayılıyormuş. hani daha küçük günah işleyeceksen sony,lg veya htc alabilirmişsinmiş. nokia aldığın için direk cehennemlik oluyormuşsun.

teknolojiyi ne uzaktan ne yakından takip etmeli abi, ihtiyaca göre ve bütçeye göre temin edeceksin birşeyleri.
elinde iphone 5 varken sırf parmak izi okuyucu var diye 5s alan çok andaval gördüm ben. sıfır s3 alıp iki ay sonra yarı fiyatına satıp kalemi var yeaa diyerek note 3 alan arkadaşım var benim.

ve bu adamlar seni beni eleştiriyo işte.
amk telefonda mesaj,arama,internet,trafiğe bakma,gps-navigasyon, oyun- uygulama dışında çok ekstrem ne kullanıyorsun. kalemi varmışmış, kaç kere o kalemi kullandın. parmak izi okuyucusu varmışmış, kaç kez parmak izi okuttun lan. nerde kullanacaksın amk onu.
hayır teknolojik gelişime veya bunları satın alanlara falan karşı değilim ben. benim karşı olduğum şey bu teknoloji çılgınlığı.
ve aldığı şeyi öven insanlar beni deli ediyor aga. adam iphone 5-6 almış, appleın yaptığı lansmandan daha uzun bir tanıtım dinliyorsun adamdan. iyi güzel hayırlı olsun güle güle kullan. cidden memlekette böyle bir hastalık var, aldığı şeyi sana da aldıracak. "bak bana bu kadar kazık girdi, sana da girsin yoksa kendimi senin yanında çok enayi hissedicem" demeye çalışmaktan öte bir davranış değil bu yapılan benim gözümde.
ben 900 lira vermişim telefona, herif 2500 lira veriyor. sonra bana elimdeki makineyi kötülüyor. ulan ben bunu bile dişimden tırnağımdan artırarak almışım, kapasitem belli yani. ki o para da gözümde kat kat büyümüş, ne gerek vardı bu kadar açılmaya diyorum, sen ne iphone unda ne note 4 ünden bahsediyosun bana.

bir de elinde 2000 küsür liralık telefon olup, cebinden 5320, e250, 6600 gibi telefon çıkaran arkadaşına acıyan salaklar var, o bakışları yok mu, ağzının ortasına vurucan işte onların.

amk telefon olunca konu, çileden çıkıyorum ben. zengine lafım yok da fakir zenginler yok mu işte amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar.