• seni şakacı hınzır...

  efendim yunan orduları başkomutanı georgios hacianestis'e ait tarihi sözlerdir.

  sakarya'da durdurduğumuz, bozduğumuz yunan ordusu geri çekilmiş, afyon'u merkez almak suretiyle büyük bir savunma hattı inşa etmişti.
  yunan ordusunda başkomutanlık mevkisi el değiştirmiş, sakarya meydan muharebesini kaybeden general papulas başkomutanlıktan alınmış, yerine georgios hacianestis getirilmişti.

  türklerin taarruz yapabileceği ihtimali üzerine izmir'de bulunan hacianestis afyon, eskişehir ve kütahya'ya gelerek yunan cephe hattını gezmiş, yapılan tahkimatları incelemişti.

  15 gün boyunca cephede incelemelerde bulunan başkomutan hacianestis, gazetecilerle de son olarak röportaj yapmıştı.
  o röportaj esnasında bir ingiliz gazeteci sakarya savaşından bahisle mustafa kemal'i sormuş, mustafa kemal'den çekinip çekinmediğini öğrenmek istemişti.

  böyle bir soru karşısında hacianestis'in cevabı ukalaca oldu;
  "15 gün boyunca tüm cepheyi dolaştım mustafa kemal adında bir komutana rastlamadım..."

  ve hacianestis bu sözü söyleyerek izmir'deki karargahına geri dönmüştü.

  Hiç şüphesiz ki hacianestis ukalalık yaparken mustafa kemal, fevzi ve ismet paşa yunan ordusuna ölümcül darbeyi indirecekleri "kurt kapanı" planlarının son ayrıntılarını görüşüyorlardı.

  bu sözün sadece 2 ay sonrası.
  dumlupınar'da, zafertepeçalköy'de muharebeyi idare ettiği yerde sarı saçlı, mavi gözlü bir bozkurt bozulmuş kaçan yunan ordusunu seyrederken şöyle haykırıyordu;
  "hacı anesti gel de ordularını kurtar..."

  bu şüphesiz ki tarihte verilmiş en büyük ayarlardan biriydi.

  Yaşa mustafa kemal paşa yaşa...
  18 4 ...
 • yemin ediyorum dunyanin en gerzek aktivitesidir.

  bir tanesine cagrildim... siz bana daha sonra soylersiniz cinsiyeti diyip katilmadim...arkadas konusmuyor benle o gunden bu yana...

  hayatimdan bir armut daha cikti cok mutluyum.
  11 0 ...
 • instagram

  2150.
 • bu siteye bakılırsa herkes zengin herkes yakışıklı herkes güzel ama gerçekte asgari ücretle çalışmaya devam. hahahah. kendinizi kandırmaya o kadar alışmışsınız ki ne zaman buraya girsem insanların düştüğü duruma kahkaha atıyorum yazık.
  6 0 ...
 • dünyanın en yetenekli oyuncularına, en iyi yönetmenlerine bakın, en iyi yazarlara, sanatçılara, insanlığa önemli katkıları olan bilim insanlarına, en önemli şirketlerin ceo’larına ya da en ünlü politikacılara bakın...

  aralarında çok güzel/yakışıklı olan kaç tane? çok fazla yok di mi? demek ki neymiş? nitelik önemliymiş. göz boyayan şeylere bayılıyoruz insanlık olarak elbette. Bu Da bir gerçek.

  ambalajseverler sizi...
  4 0 ...
 • Herşey değildir ama ilk intiba için çok şeydir. Insan sevdigi şeylerin hepsinde aslında bir güzellik gördüğü için sever. Bunun dış yada iç olmasının farkı yok hep güzelliğin peşindeyizdir.

  Ama sonra önemli olan bunun altını doldurabilmenizdir. Altı boş kalırsa güzel bir biblodan farkınız olmaz.

  (bkz: şeyma subaşı)

  Fight club'ta dediği gibi:
  " popüler kültür bize, birşeyin kabı güzelse içinin de güzel olduğunu sanmamızı öğretti."
  1 0 ...
 • feminizm

  959.
 • Feminizm hareketi, celladına imrenen ve onun gibi olmak isteyen idam mahkûmlarına dönmüş bir eylem haline gelmiştir.

  Tıpkı komünist söylemler ile zalim kapitallzme patronluğa burjuvaya karşı işçi ezilenlerin diktalığını (gerçekten proletarya diktatörlüğünü savunup, diktatörlüğe karşı olmaları yok mu, buna gülüyorum) veya demokrasi barış özgürlük diyerek kendinden olmayan veya masum olan insanları bombalar ile parçalayan öldüren PKK ışid gibi yapılar ile aynı mental yapıya dönüp benim klitorisim var senin testisin var olayına evrilmiş bir Feminizm.

  Gerçekten, sonuna izm eki getirilmiş ve ideolojik bir kimlik haline gelmiş her inanç düşünce ve haraket kendi dogmatik yapısını ortaya çıkarır.
  Artık insanlar önemli değildir.
  insanları alternatif düşüncesi de önemli değildir.
  Tartışılmaz, kendi yarattığı kutsiyet içinde iyi de olsa kendinden olmadığı için her düşünceye karşıdır.

  Hele ki bizim gibi cinselliğin tabu günah yasak olarak varolduğu, bırakın kendi vücudunu inandığı dinin kitabını okumamış anlamamış her kafadan ayrı bir ses çıkan toplumlarda kişi neyi savunduğu neye karşı çıktığını bile bilmiyor.

  Sonuç olarak feminizm klitoris testis etrafında oluşmuş bir hareket olarak algılanıyor, savunuluyor, karşı çıkılıyor.
  2 0 ...
 • feminizm

  957.
 • Kadınla erkeğin eşit olduğunu savunma düşüncesinden çıkmış, erkekleri ezme şeklinde bir ideolojiye dönüşmüştür. Şu saatlerde de sözlükte bile belli oluyor.
  2 2 ...
 • neye inandığınızla ve ne düşündüğünüzle değil, davranışlarınızla ve düşünüş biçiminizle, kişiliğinizle ilgili uzun bir süreçtir. ihtiyarlıkla gençlik arasındaki dönemi kapsar.

  dolayısıyla din ve felsefi görüş, dil, ırk üstü bir kimlik; akıllı insanların birbirini anlama yolu.

  bu aynı zamanda geleceğe yön veren medeni ulusların genel bir niteliği. basit mantık ilkeleriyle teorik akıl yürütmeyi öğrenmekten ve felsefi akımları onaylamaktan ziyade doğru yaş, tecrübe, bilgelik, tutarlılık, tahammül, sakinlik, tevazu, ilke ve disiplin, plan yapma ve uygulama, azim ve sabır gibi değişkenlerin de doğrudan bir ürünü.
  0 0 ...
 • Pika ve pikaçu kelimelerinden oluşmayan dağarcıktır.

  https://youtu.be/a74_u8BA9ho

  Pikaçu’nun bilerek konuşmadığına dair bir yazı okumuştum. Senaristler öyle yazmış.
  2 0 ...
 • Sözlük kızlarının sorunları üzerine bir genelleme.

  Bahsedilen kişi benim ya da direkt beni tarif etmiş.
  Kendimi seviyorum, oh canım kendim. Öpüyorum buradan kendimi.
  Ve kezoyum he. Aynen.
  Kişilik bozukluğu teşhisini ise sadece doktorlar koyabilir, sen kimsin be terörist? Ha kimsin?
  5 0 ...