• kadıköy'de bir mekanda sahne aldığı sırada cumhurbaşkanı hakkında söylediklerinden ötürü 10 ay hapis cezası aldığı iddia edilen kişi.

  acaba ne dedi diye birazcık araştırayım dedim, iddianameye göre; zuhal olcay boşvermişim isimli şarkıyı, "recep tayyip erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya" şeklinde uyarladığı için bu cezayı almış.

  hayır zuhal olcay'ı tanımam etmem, güzel bir kadın ancak bir ilgim de yok fakat şarkının sözlerini yukarıdaki gibi değiştirmiş olması nasıl bir suç unsuru barındırmakta, nasıl bir hakaret var da hapis cezası sonucu çıkmakta anlayamadım, o kadar okul bitirdim, bu yaştan sonra üzerine hukuk fakültesini de bitirsem yine anlayabileceğimi düşünmüyorum. ilgili kişi, ülkenin kurucuları hakkında "iki tane ayyaşın yaptığı yasa" dediği zaman ülkenin kurucusu olan gazi mustafa kemal atatürk'e ayyaş diyerek alenen hakaret etmiş, atatürk'ü koruma kanununa göre ceza alması gerekiyordu. ancak gördüğümüz üzere günümüzde ülkenin kurucusuna yapılan hakaretler cezasız kalmakta, içerisinde hakaret dahi barındırmayan uyarlamalar ise cumhurbaşkanına yapılınca anında yanında ceza getiriyor.

  bence reisi koruma kanunu diye yeni bir kanun çıkarılsın ve bu kanuna göre de hakaret etmekten ziyade onu övmeyen, hakkında iyi konuşmayan kişiler anında içeri atılsın. hatta yargılanmasına dahi gerek duyulmadan, önce polisler tarafından bacakları kırılarak içeriye atılsın.

  sindirmeye çalıştığınız fikirler gün gelecek eceliniz olacak, bunu unutmayın.
  10 0 ...
 • büyük felaket, yani dünyaya çarpma potansiyeli taşıyan bir astroid 101 km. hızla dünyaya yaklaşıyor. nasa' nın 'Bennu' isimini verdiği astreoit Yaklaşık 500 metre yüksekliğinde "riskli" kategorisinde bir göktaşı.
  ABD basınında yer alan haberlere göre, NASA'nın öncelikli planı Bennu'nun rotasını değiştirmek. 8.8 ton ağırlığında olan Hammer (Çekiç) isimli uzay aracının asteroide çarptırılarak yönünü değiştirilebileceği belirtiliyor. olmazsa nükleer silahla vuracaklar.
  http://www.hurriyet.com.t...ilah-ile-vuracak-40780368

  not: boşa masraf. versinler " cübbeli ahmet' e yüzbin yeşil amerigan doları, konuyu kökten çözsün.
  salak lan bu amerikalılar. dünyayı kurtarmak size mi kaldı.

  not: 101 bin km. olacak. atlamışım. farkındalığı ve uyarısı için faso aga ' ya teşekkürler.
  7 2 ...
 • toplumdan tamamen soyutlanması gerekenlerin kısa süreliğine sözlükten kovuldular diye sevinmemize sebep olan eylemdir. kısa süreliden kasıt bunların her birisinin zaten 4 er 5 er hesapları var sözlükte. bu kadar işsiz ve boş çocuklar işte. bir tanesi çaylak olmamak için izin falan alıyor hesap et sorsan umursamıyordur burayı.

  yazdıkları şeyler trollük amaçlı zannediliyor ama değil. gerçek düşüncelerini yazıyorlar buralara.. hani bir çoğu yaşı ufak ailesine maddi olarak bağımlı tipler olmasa ve ellerine fırsat geçse buraya yazdıkları şeyleri gerçek hayatta uygularlar kimsenin şüphesi olmasın.

  sözlük yönetiminin sildiği bu tiplerin bir daha buraya dönmelerini zorlaştırması lazım. diğer sözlükte uçurulduğunda bir daha dönebilmen bile 1.5 sene sürüyor. bu şekilde bir caydırıcılık olmadığı sürece bu çocuklar gelir gelir durur. gene bu listelenenler hariç hiçkimse istemiyor kendilerini ama umurlarında değil istenmedikleri yere dönüp dönüp duruyorlar. gururlu insanlar bir defa kovuldukları yere bir daha dönmezler oysa bunlar 4 er 5 er defa kovuluyorlar ama bumerang gibi dönüyorlar geri.
  15 4 ...
 • ÜSTAD YILMaz özdil'in memleketin ahvalini memleketi bu hale getirenlere tokat gibi bir yazıyla anlatmasıdır. Vicdanı olan akapeli okumasın.

  --spoiler--
  Asrın liderimiz kafasına hareket memuru şapkası taktı, düdüğü çaldı, Ankara-istanbul arasındaki hızlandırılmış tren seferlerini bizzat başlattı.
  ikinci dünya savaşından kalma dandik lokomotiflerle şov yapıyorlardı. Tren sigortalı, yolcular sigortasızdı.
  80 kilometre hız limiti olan viraja 132 kilometreyle daldı, ikinci vagonun sol tekerleği raydan çıktı, bağlı vagonlar peşpeşe yaprak gibi savruldu, tren uçtu, 41 kişi hayatını kaybetti, 80 kişi yaralandı.
  *
  TCDD genel müdürü hakkında soruşturma bile açılamadı, çünkü ulaştırma bakanı izin vermedi.
  Ulaştırma bakanı hakkında gensoru bile verilemedi, çünkü Akp oylarıyla reddedildi.
  Dava zamanaşımından düşürüldü.
  Akp tarafından sicil affı çıkarıldı, makinistler de yırttı.
  *
  Bu TCDD genel müdürüne “inovasyon ödülü” verdiler, Akp'den milletvekili adayı yaptılar.
  Bu ulaştırma bakanını başbakan yaptılar.
  Bu başbakanı cumhurbaşkanı yaptılar.
  *
  Aynı bölgede… Trafik kazası oldu. Bir otomobil sollama yaptı, asfaltın kenarında yürüyen ineğe çarptı, panikle direksiyonu kırdı, sollamaya çalıştığı otomobile yandan patlattı, arkadan bir kamyonet geliyordu, önündeki kazadan kaçayım derken şarampole yuvarlandı, takla attı, bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı, inek telef oldu.
  *
  Duruşma üstüne duruşma yapıldı, bilirkişi üstüne bilirkişi istendi. Trafik kazasına karışanların kimisi adam öldürmekten, kimisi yaralamadan, kimisi maddi hasara yolaçmaktan hakim önüne çıktı. Kasko şirketleri devreye girdi, tazminat üstüne tazminat talep edildi. Yedi sene sürdü… işin içinden çıkılamadı. Adli Tıp'a başvuruldu, bir rapor da oradan istendi. Adli Tıp uzuuun uzun, aylarca inceledi, davanın sekizinci senesinde raporunu verdi.
  *
  inek suçlu çıktı!
  *
  ineğin sahibi 75 yaşındaki gariban çiftçi Cemalettin Doğancan'a üç sene hapis cezası verildi, Geyve Cezaevi'ne tıkıldı.
  Sekiz ay yatırdılar, sekiz ay sonra denetimli serbestlik kararıyla bıraktılar. iki sene boyunca denetimli serbestlik kapsamında tutuldu, haftada iki defa karakola gidip “yurtdışına kaçmadım, buradayım” diye imza verdi.
  Yeterli görülmedi… Üç ayda bir rehabilitasyon seminerine katılma mecburiyeti getirildi.
  Islah edilmeliydi!
  Sosyal hizmet uzmanları tarafından bir daha suç işlememesi konusunda psikolojik ve sosyolojik olarak eğitildi.
  Hayatı kabusa döndü, üç sene sürüm sürüm süründürüldü.
  *
  Aynı ülkede… Bulaşıkçılık, overlokçuluk ve rap şarkıcılığı yapan tosunun biri internette çiftlik bank kurdu, beğendiğiniz ineğin üstünü tıklayıp, şahsi banka hesabıma parayı yatırın, bir koyun beş alın dedi, saman ithal eden ülkenin insanları bu teklifi çok mantıklı buldu, tosunun şahsi hesabına tiko para 500 milyon lira yatırdılar.
  *
  Tosun paraları balyaladı, Uruguay'a kaçtı, şimdi video gönderiyor oralardan, Ferrari almış, yat almış, malikane almış, “hiç merak etmeyin en kısa sürede paranızı ödeyeceğim” diyor.
  Uruguay'da elçiliğimiz yok, suçluların geri verilmesi anlaşmamız filan yok, Uruguay'dan inek alabiliyoruz, tosun'u alamıyoruz.
  *
  Üstelik, çiftlikbank'ın ilk ve tek olmadığı ortaya çıktı. Anadolu farm, çılgıninekler, sütbank, galeribank, yeşilbank, çiftlikshop, bizimtavuklar, gerçekçiftçi, imecebank isimleriyle, internette para toplayan 120'den fazla sanal çiftlik bulunduğu anlaşıldı.
  *
  Ve aynı ülkede… Trafik kazası oldu, otomobilin biri aniden asfalta çıkan ineğe çarptı, otomobilde hasar meydana geldi, sürücünün eşinin kolu kırıldı, ineğin kaburgaları kırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri, ineğin sahibini aradı. ineğin sahibi başına gelecekleri bildiği için, ortaya çıkmadı, kim olduğu saptanamadı.
  *
  Cumhuriyet savcılığının soruşturması neticesinde, inek suçlu bulundu!
  Gözaltına alındı.
  Cezaevine konulamayacağı için, yediemin tayin edilen Erzurum belediyesi hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine tıkıldı.
  Kaza olduğunda 4 aylıktı, 18 aydır yatıyor iyi mi!
  *
  Açıkça görülüyor ki…
  Memleketin başına ne geliyorsa ineklerden geliyor.
  Nedir bu ineklerden çektiğimiz böyle kardeşim.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...ilmaz-ozdil/inek-2302890/
  9 1 ...
 • günaydın ponçikler.
  uludağ sözlük olarak bugün şüphesiz güzel bir güne başlayacağız.
  en azından birkaç gün sol freymimiz daha kaliteli olacak.

  (bkz: 9 şubat 2018 büyük troll soykırımı) nın 2. Dalgası geldi. hayrını görün.

  Emeği geçen değerli sözlük moderasyonuna teşekkürler.

  Böyle toplu katliam olunca daha bir eğlenceli oluyor.

  Soykırıma tabi olan troller sıralı tam liste;
  (bkz: mustafa the woodcutter)-silik
  (bkz: bahtiyar olmez)-silik
  (bkz: cerrahpasali halit)-silik.
  (bkz: ehli sunnet)-silik.

  (bkz: dedeninkeli)-çaylak.
  (bkz: gaddar rick)-çaylak.
  (bkz: ibik bin zibik as)-çaylak.
  (bkz: zargna)-çaylak.
  (bkz: ehlihakikat)-çaylak.
  (bkz: s h a k t a r v8)-çaylak.

  bunlardan birkaç gün önce de (bkz: jeffrey dahmer) çaylak olmuştu.

  (bkz: frktmz krds frktmz)-başına gelecekleri anladı, troll arkadaşlarını satıp izin alarak uzaklaştı.

  allah bereket versin.
  69 17 ...
 • Bu kir bunlara bir kere yapıştı. Ülkede istismar, tecavüz, şiddet, hırsızlık, ahlâksızlık aldı başını gidiyor. Geçmiş olsun türkiye. Hak ettiğin gibi değil sana reva görüldüğü gibi yaşıyorsun. Üzülmeye gerek yok. Çiftlik bank, anadolu farm a kim yatırım yapıyosa senin hakkını da yiyen aynı kitle. Acımayın bu kerizlere çünkü ülkenin yarısından çoğu cahil.
  6 2 ...
 • Sevda değil mecburiyettir.

  Türkiye'de televizyon kanalları daha fazla reklam yayınlama uğruna üç saatten aşağı dizi yaptırmıyorlar. Mecburen uzattıkça uzatacaksın. Ağır çekim teknikleri, uzun bakışmalar, klip tadında müzikli sahneler, dizinin akışına hiçbir katkısı olmayan gereksiz diyaloglar...

  Bu şartlarda Dünya çapında kaliteli diziler üretmek mümkün mü?

  Beybi!
  2 0 ...
 • Sevda değil mecburiyettir.

  Türkiye'de televizyon kanalları daha fazla reklam yayınlama uğruna üç saatten aşağı dizi yaptırmıyorlar. Mecburen uzattıkça uzatacaksın. Ağır çekim teknikleri, uzun bakışmalar, klip tadında müzikli sahneler, dizinin akışına hiçbir katkısı olmayan gereksiz diyaloglar...

  Bu şartlarda Dünya çapında kaliteli diziler üretmek mümkün mü?

  Beybi!
  2 0 ...
 • Ayni kelimelerle yazilmis uzun ve bos tanim.

  Tayyip, bb baskanliginda ve ilk basbakan oldugu donemleri ele alirsak daha kaliteli siyaset yapiyordu evet. Ancak gunumuzde yasadigi guc zehirlenmesinden oturu konusmalari kahveci mehmet emmi kivamina geldi.

  Bu sebepten cok oy kaybetti ve sahtekarlikla devam ediyor. Yoksa bizin millete calmissin cirpmissin umurlarinda degil.
  2 0 ...
 • Kitap olarak basılması, hatta üniversitelerde ders olarak okutulması gerektiğini düşünüyorum..

  Yahu arkadaş sinema filmi var yetmedi ikincisi çekildi yetmedi dizisi yapıldı bu da yetmezmiş gibi, gece tekrar sabah tekrar.

  ne zaman, kanal değişsem, mutlaka karşıma çıkıyor.

  Düş artık yakamızdan be.
  4 0 ...