• Linki açmadım bile çünkü buna gerek yok.

  Müslümanım, alkol de kullanmıyorum ama Atatürk'ün içki içmiş olması beni zerre rahatsız etmiyor. Çünkü Allah'la kul arasında olan şeyi yargılayacak olan sadece Allah'tır kimseye düşmez bu.

  Hatta ben düşünüyorum ki;
  hayatı cephelerde geçmiş, Cumhuriyet kurulduktan sonra da herşey nasıl daha iyi olabilir, savaşların bitirdiği harap bir ülke nasıl ayağa kalkabilir diye düşünmeye devam etmiş, ağır hastalık döneminde bile memleket meseleleri ile(Hatay) uğraşan o hayran olduğum insan içmişse de dertten, sorumluluk yükünün ağırlığından içmiştir, insanları ilgilendirmez.

  Mekanın cennet olsun başkomutanım.
  7 1 ...
 • Orada tüm insanlar için zaaf olan sevgi türlerinden bahsedilmiştir sevgili okuduğunu yorumlamak konusunda başarısız arkadaşım.

  Nedir o zaaflar?

  erkekler için kadın zaafı, kadınlar için altın(takı) zaafı, tüm insanlar için mal mülk zaafı, güç zaafı(oğullar) gibi.

  Herkes kabul edecektir ki kadınların erkek zaafı fıtratında yok iken erkekler nasıl kadın peşinde malını mülkünü, çoluğunu çocuğunu, hayatını heba edebiliyor.

  Senin oyununa gelip gerçek açıkları olan günümüz hristiyanlığına saldırmayacağım. Sevgi dinine(!) inanan sen hunharca saldırmaya devam et.
  4 0 ...
 • efendim ülkemizde kriz var. halkın durumu çok kötü. bu konuda bir çalışmanız var mı?
  -bakın ben sarayda oturuyorum kriz görüyor musunuz? yok göremezsiniz. bakın mesela bir yemek sipariş ederim hemen gelir. aşçılar, bana potakallı ördek yapın ama portakal götünde olsun.
  tabi efendim.. şaaak buyrun efendim hazır.
  - bakın gördünüz mü? kriz olsa böyle bir yemek gelir miydi bu masaya.
  /()=%+&
  4 0 ...
 • anın görüntüsü

  Şu evlerin olduğu yerler varya hep zeytinlikti aq.
  5 0 ...
 • Ne zaman bir entrysine denk gelsem, ısrarla seviştiğini belli ediyorken buluyorum kendisini. Kardeşim tamam en çok en güzel sen sevişiyorsun.sensin bu işlerin kralı. Ama bi sus amınakoyim ya. Bi de entry sonlarına ehehe yazıyor. Tam bir ergen. Yapma.
  9 2 ...
 • Yerli üretim yapan bir firmada çalışıyorum.

  Devlet desteği var gibi görünse de canımızı okuyorlar. Ithal ürünlerde olmayan bir ton yaptırım uyguluyorlar.

  Hani destek, hangi destek?
  Memleketim şarkısını fona koyup reklam yapmak mı destektir?

  Logo da tam devlet işi olmuş. Hissiz ve resmi.
  8 2 ...
 • tiamat

  713.
 • Benim anlamadığım hala nasıl yazar olabildiği ve silik yemediğidir. Komik olmadığının farkına varamayacak kadar aptal, ne yazdığının farkına varamaycak kadar cahil bir yazardır...
  4 0 ...
 • yasal, legal bir siyasi parti ile pkk’yı sınırda karşılayıp göt yalamayı karıştıranları görüyoruz yine..

  madem hdp terörist, kanun elinde, güç elinde..

  kapat o zaman..

  işbirlikçisin demek ki kapatamıyorsun, kapatmıyorsun..

  megri megri olayı eşi benzeri görülmemiş bir hainliktir bu arada..

  hdp, medepe yaftalarıyla taraftarları tarafından üzeri örtülemez..

  tarih yazacak sonuçta değil mi?
  7 1 ...
 • 10.09.2018 rte açıklamasıdır.

  bu hayatın heyecanı meyecanı yok!

  edit: ne oldu lan çomar? özelden kaynak istemiş. yapıcam kaynağı al.

  https://tr.sputniknews.co...05-erdogan-kriz-aciklama/

  bas eksiyi, evde makarnan bitince temel besinin tükenecek çalışmayan beynin daha fazla yaşamsal fonksiyonlarını kaybedecek.
  27 3 ...
 • Uludağ sözlük moderatörlerinin yeni huyu denilebilecek davranış. Birkaç günde bir alakasız alakasız entrylerim siliniyor, saçma da olsa entry silme sebebini düzeltip yeniden yayınlamak istiyorsun 3 4 gün entry onaylanmıyor.

  Yav insana derler ki:
  Senin sözlüğün troll yuvası olmuş, inciyle karşılaştırılır hale düşmüş. Neden Sen bunu düzeltmeye çabalamıyorsun da doğru düzgün bir şeyler yazan, ortaya bir şeyler koymaya çalışan yazarlarla uğraşıyorsun?

  Ya onu geç, ben bu sözlüğe içimi dökemeyecek miyim arkadaş? Ben bu sözlüğe günlerimi saatlerimi vermişim, binlerce entry girmişim. Yeri gelince içime ağırlık yapan bir durumu yazamayacak mıyım?

  Forum/chat tarzı giriymiş. Mümkünse modlardan birisiyle 1 saat oturalım çay içelim, o sırada da sol framei inceleyelim. Bakalım forum/chat tarzı giri nasıl oluyormuş? 1 saatte kaç tane giriliyormuş bu sözlükte ve kaçı siliniyormuş? Bir bakalım.
  entry silmeye sebep aramak

  bunaltmayın insanları, soğutmayın.
  12 0 ...