• Sabah saatlerinde sözlüğe her girdiğimde, lightsaber denen şahsın üstünden prim kastığı yazar.

Ulan elli defa donuza alacağım dediniz, her gün adamın nick altında bitiyorsunuz.

Lightsaber denen cemaatçi, fetöcü ve hatta said-i nursi fanatiği biri başkasını nasıl eleştirebilir anlamıyorum.

Şu an nick altına yazdığım yazarla hiçbir sohbetim yok ama ligtsaber denen fetöcü bozması birini kötülüyorsa yalandır. Haksızlığa susan kişi dilsiz şeytandır.
    5 1 ...
  • Kek neyse de, kurabiye börek yapamayan kızla konuşulmaz bile.

Hastane masraflarını size kitleyecek kızdır.
    3 0 ...
  • sabah ezanı

1740.
  • Allah’ın vacibül vücud olması, Hz. Muhammed’in peygamberliğinin ispatı üzerine yaptığımız 2 sayfalık uzun bir münazara sonucu ilzam olan ateistlerin düşmanlığı.

Sen önce özel mesaj kutunda sana yapılan açık teklife yanıt ver.

Yayınlasa mesajları pirim, burada islamiyeti karalayıp insanları tahrik etmekle olmuyor o işler.

Mesajların screenshotlarını yayınla tapmadiyentanri.
    3 3 ...
  • yok gülüm olmuyor.*
    valla olmuyo bak. sen bana çok uzaksın.
    zaten içim acıyor. ama artık bir tebessüm var yüzümde. acı bir tebessüm. hani niye gülüyorsun diye sorsalar yine özledim derim.
    yokluğun acı belki ama bunu kabullenip acı bir tebessüm etmenin acısı da apayrıymış be.

ben diyorum ki unuttum ha unutacam. ama olmuyor be. bir resim kaç gözyaşı getirir? ama ben biliyorum ki sen ne bunları okuyacaksın ne de gözyaşlarımı sileceksin.

ruhum çekiliyor artık. daha da acısızlaşıyor bu. ben ruhsuzlaşmadan gel. çok geç olmadan.
    2 0 ...
  • Bölgesini işaretliyor olabilir. Diğer tüküren sığırlara doğası gereği "Yaklaşma!" ya da "Benim bölgem!" diyor olabilir. Belki de insanlar nasıl gezdikleri yerlere Yelp üzerinden puan veriyorsa bu sığır da kendi törelerı gereği mekanları bu şekilde takdir ediyordur.
    Tükürükleri sayarak sığırın orada ne kadar süre beklediğini hesaplayabilir ya da onları takip ederek sığırın kendisine ulaşabilirsiniz. Böyle minik eğlenceli oyunlar falan.
    5 1 ...
  • Orman yürüyüşümüzün birinde acaba geri dönebiliyorlar mı diye çevirip yaklaşık 1 dakika ses çıkarmadan bekledik. Tekrar yürüyebilecekleri şekilde kendi kendilerine dönemiyorlar.

Yapmayın!

Tekrar yürüyebileceği şekilde döndürdük, önündeki kozalağı almaya çalışırken ''kıhh'' sesini duyduktan sonra aman ne bok yersen ye dedim ve bıraktım. Kozalağa kafa atsın dursun ruh hastası kaplumbağa.

Şuan başka kaplumbağalara kıhlıyor olması muhtemeldir.
    5 0 ...
  • (bkz: türk kızı)
    dünyanın en sorunlu kızlarıyla aynı ülkede yaşamak.
    türk kızının inanılmaz bir iletişim problemi var. 100 gönlüm olsa birini vermem amk.

not: kadın düşmanı değilim sadece türk kızı cidden sorunlu, bence birilerinde problem arıyorlarsa kendilerie baksınlar.
    ulan yabancı kızlarla konuşuyorum gülüyoruz eğleniyoruz..vs insanı mutlu ediyorlar. türk kızıyla sohbet ediyorsun değişik değişik hareketler tavılar. bi iyi bi kötü vs. sikerim tribinizi mk.
    10 2 ...
  • glee

199.
  • glee

Bir gençlik dizisi. dürüst olmak gerekirse henüz izlemedim. arkadaşımdan duyduğum ve araştırdığım kadarıyla, hayallerimizi bırakmamayı ve umudumuzu kaybetmemeyi gösteren ''müzikal'' dizi.

Dizinin konusu hoş ama benim ilgimi çeken kısmı ''müzikal'' olması oldu.

''bohemian rhapsody, somebody that ı used to know, moves like jagger, let it be, smooth criminal'' gibi bir çok güzel şarkıları kendilerince show şeklinde eğlenerek ortaya dökmüşler.

hayatımda zaafımın olduğu tek bir insan topluluğu var. o da ''müzikle ilgilenen ve bunun yanında 'yaşama sevinci yüksek enerjisi fazla' insanlar.''

şimdi sizlere yapmış oldukları, queen grubunun söylediği ''don't stop me now'' coverını bırakıyorum. o zaman müzik, dans ve renk.. *

https://youtu.be/m4JS4f5cUDs

''

don't stop me don't stop me
    don't stop me hey hey hey
    ooh ooh ooh, ı like it
    have a good time good time
    don't stop me don't stop me ah
    oh yeah
    alright..''

orada bulunmak o kadar isterdim ki. klibi kaçıncı izleyişim sayamadım. sonsuza kadar eğlenebilirdim öyle canlı bir ortamda.. gerçi ben kendime eğlenecek illa ki bir şey bulurum ama orası sanki zevkin dorukları gibiydi.. iyi geceler dilerim. *
    10 2 ...
  • yalnızlık

9476.
  • Kimi zaman evet can sıkıcı ve melankoli yaratan bir durum olsa da yine de atfedildiği kadar kötü bir kavram değil yahu bu yalnızlık.

Güzel bir bahar günü, hava günlük güneşlik, uzun bir yürüyüş yapmışsınız yalnız başınıza. Sonrasında bir ağacın gölgesine oturmuşsunuz en sevdiğiniz müzik kulağınızda, bir de en sevdiğiniz dondurmayı almışsınız kendinizi mutlu etmek için.

Bakın bu da yalnızlık ama kulağa ne kadar hoş geliyor. Her yalnızlık kötü değildir. insan yalnızken de gayet mutlu olabilir. Önemli olan yerine göre yalnız, yerine göre insanlarla iç içe olmayı öğrenebilmektir.
    9 2 ...
  • Halk edebiyatı'nın oluşmasını sağlamış zulümdür.

Bugün dillere pelesenk olan pek çok türküde bu zulmün izlerini görebilirsiniz.

örneğin abdülhamid'in memleketin ürünlerinin gelirlerini emanet ettiği reji idaresine karşı başkaldırının simgesi olan iki türkümüz, çökertme ve kerimoğlu zeybeği.

reji idaresi memurları ve bunların silahlı kolluk kuvvetlerinin mallarina el koymalarını hazmedemeyen ege köylülerinin isyanını anlatır bu iki türkü.

--spoiler--
    haydülen de haydülen
    şu dağlarda geyik kalmadı
    oynülen de kör arabım sen oyna
    senden başka yiğit kalmadı...
    --spoiler--

buradaki "kör arap" adlı yavşak türk düşmanı osmanlı'nın gücünü arkasına alarak reji idaresi namına köylülere zulüm eden bir araptır.

--spoiler--
    Şalvarı şaltağ Osmanlı
    Eğeri kaltağ Osmanlı
    Ekende yoğ, biçende yoğ
    Yiyende ortağ Osmanlı.
    --spoiler--

bu da pek bilinen 16. yy ait bir sivas yöresi deyişidir.
    sözlerde osmanlı'nın türkmenlere yaptığı zulüm ve zorla yoksul halktan aldığı ağır vergilere değinilmektedir.

yine Yoksul köylünün elinden varını yoğunu alan, hazine adına vergi toplamaya çıkıp kendine yontan zalim sözde memurlara karşı aşık seyrani şu sözleri söylemiştir;

--spoiler--
    Eyvah fukaranın beli büküldü
    Medet ticaretin gücüne kaldık
    Eyiler alemden korktu çekildi
    Bizler zamanenin piçine kaldık
    Rüşvet ile yazar hakim hücceti
    Hüccet ile alır kadı rüşveti
    Halk bilmiyor dini şer 'i sünneti
    Bozuldu sikkenin tuncuna kaldık.
    --spoiler--

osmanlı'nın kokuşmuş düzenini ve yoksul halka yapılan zulmü gayet güzel anlatmış aşık seyrani.

hangi birini sayalım.
    işte köroğlu orada, yüzyıllardır dik duruşun sembolü, halkın kahramanı;

--spoiler--
    Bilmez misin Köroğlu'nun huyunu
    Şimdi açar söze türlü oyunu
    Hak yaratmış sizin gibi koyunu
    Yese gerek benim gibi kurt gidi
    --spoiler--

ve tabi dadaloğlu'nun avşar elleri türküsü. hala duyulduğunda o devşirme köpeklere lanet okutan o muazzam destan.

--spoiler--
    Kalktı göç eyledi Avşar elleri
    Ağır ağır giden eller bizimdir
    Arap atlar yakın eyler ırağı
    Yüce dağdan aşan yollar bizimdir

Belimizde kılıcımız kirmani
    Taşı deler mızrağımın temreni
    Hakkımızda devlet vermiş Fermanı
    Ferman padişahın dağlar bizimdir

Dadaloğlum yarın kavga kurulur
    Öter tüfek davlumbazlar vurulur
    Nice koç yiğitler yere serilir
    Ölen ölür kalan sağlar bizimdir.
    --spoiler--

osmanlı yörük türkmen taifesine zulüm etmiş, katliamlar yapmıştır.
    bu katliam ve zulümlerde baş suçlu elbette ki kendi halkını unutan duraklama ve gerileme döneminin basiretsiz padişahlarıdır.
    bu basiretsiz padişahların körlüğünden faydalanan kuyucu murat paşa gibi devşirme köpekler türkmen katliamları yapmıştır ne yazık ki.
    (bkz: vurun şu pis türkün başını)
    ayrıca osmanlı'nın devşirme tarihçileri, türk ve türkmen adlarını da kızılbaşlığa mensup olduğundan dolayı "etrak-ı b'idrak" (akılsız-idraksız türk) gibi bir sıfatla anar.
    bir örnek de osmanlı divan-ı hümayün yazarı hafız ahmet çelebi adlı devşirmeden verelim;

--spoiler--
    sakın türk'ü insan sanma
    bin an bile olsa türkle birlikte olma
    türk eline şeker alsa o şeker zehir olur.
    türk'ün başını kesenken sakın gam yeme!
    baban da olsa türk'ü öldür.
    --spoiler--

(bkz: baban bile olsa türk ü öldür)

hülasa, osmanlı'nın yörük-türkmen taifesine yaptığı zulüm doğrudur.
    burada osmanlı'dan bihaber, osmanlı hakkında zerre bilgisi olmayan neo osmanlıcı sözde abdülhamid torunları bu gerçeği ne kadar inkar etseler de osmanlı türkmene zulüm yapmıştır.
    6 2 ...