• devletin resmi kurumlarının, resmi belgeleri ile ortaya çıkan yardımdır.

milli eğitim bakanlığının bir projesi var.

projenin adı: suriyeli çocukların türk eğitim sistemine entegrasyonunun desteklenmesi projesi. kısaca pictes deniyor buna. (kısaltması piçleri desteklemek galiba, bana öyle geldi)
    çocuğu okula giden suriyelilere para yardımı

bu proje kapsamında çocukları okula gidecek suriyelilere çocukları okula kaydolduğunda 470 tl ödeniyor.
    bitmedi, çocuklar okula gittiği sürece de aylık 235 tl ödeniyor.
    çocuğu okula giden suriyelilere para yardımı

milli eğitim bakanlığı sitesi kaynak;
    https://www.meb.gov.tr/su...is-birligi/haber/17688/tr

ne güzel lan.
    sen vatanını bırak gel milletin memleketine çök.
    hastanesinden, postanesinden her türlü imkanından bir güzel faydalan.
    tavşan gibi üre, çocuk yap.

sonra çocuğunu okula göndermen için de sana para versinler...

ne güzel iş lan.

ayrıca türk eğitim sistemine entegrasyon diyor. yani bu pislikler sisteme entegre edilecek ve kalıcı olacaklar. avrupa birliği de bunu, yani türkiye'nin demografik yapısının resmen değiştirilmesini destekliyor.

zerre hakkım varsa haram olsun.
    sadece bunlara değil, bunları ülkeme getirene ve bunları türkiye vatandaşlarından üstün tutup bunlara ayrımcılık, kıyak yapanlara da hakkım her zerresine kadar haram zıkkım olsun.

evindeki doğalgaz faturasını, elektrik faturasını ödeyemeyen çomarlar gelip şimdi bu projeyi desteklerler tiyniyetsiz utanmazlar.
    15 2 ...
  • trt'nin tarikatçı, cahil ve dandik tarihçisi ahmet şimşirgil adlı sofinin kahraman ordumuza, subaylarımıza atmış olduğu iftiradır.

hadsiz...
    libya elden giderken ittihatçılar briç oynuyorlarmış.
    trt nin dandik tarihçisinin libya iftirası

cahil yaratık...

osmanlı libya'nın işgali karşısında çaresiz iken, bir avuç ittihatçı çöllere düşüp gidip vatan toprağını savundular.

briç partisi mi istiyorsun hadsiz...

al sana briç partisi sünepe yaratık;

bu adam libya'ya briç oynamaya mı gitti?
    kılık değiştirdi, gazeteci şerif bey olarak gitti ve sol gözünü bıraktı orada.
    briç oynarken mi bıraktı sol gözünü?

bak bu da briç oynuyordu libya'da değil mi cahil?

kuyumcu hamdi lakaplı kahraman enver paşa briç mi oynadı orada italyanlarla?

şu bir avuç kahramana briç oynuyorlardı iftirası atmaya utanmıyor musun pis çomar?

bu silahlar italyanlardan briç masasında değil, cenk meydanında kazanıldı haysiyetsiz herif.

sizin gibi cahil çomarların dilleri çok uzadı ya.
    yakındır hareket ordusu'nun geri dönmesi...

ruhumuz ittihat bedenimiz terakki.
    (bkz: hürriyet musavvat uhuvvet)

#tarih
    8 0 ...
  • devlet aslına mı dönüyor?

ulan türk devletinde, devlet adamları ne zaman zikir çekti, ne zaman gidip şehylerin, gavsların önünde diz çöktü de devlet aslına dönüyor olsun?

devlet aslına falan dönmüyor, bilakis aslından uzaklaşıyor, çürüyor, çöküyor, devlet geleneği, devlet adamlığı yok ediliyor.

devletin bir bakanı şarlatanlarla birlikte zikir çeker mi?
    devletin bakanı, paralel mahkeme kuran şeyhlerden övgüyle bahseder mi? şeyhleri, gavsları ziyaret eder mi?

türk devleti'nin hangi evresinde böyle bir şey vardı?

türk devleti'nin binlerce yıllık geleneğinde böyle bir şey yok, siz hangi paralel evrende gördünüz bunları da devleti tarikatlarla iç içe geçirmeye çalışıyorsunuz?

allah belanızı verecek...
    9 2 ...
  • "TCDD, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine zam yaptı. Yeni tarifeyle birlikte TCDD aylık abonman ücretlerinde yüksek oranlarda artışa gidildi. Ankara’da öğrenim gören öğrenciler ve memurların kullanmış olduğu Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya arası YHT abonman ücretleri 480 TL’den 1687 TL’ye çıktı. Zamlı fiyatların bugünden itibaren uygulanmaya başlanıldığı öğrenildi."

%251 zam nedir yahu. Saka gibi.
    Sorsaniz ehonomi coh eyi. Enflasyon da %12.
    Yersen.
    4 1 ...
  • Kendini uyanık sanan şark kurnazları tarafından içine edilmiş piyasadır. Denetim falan olmadığı için kıçı kırık arabasına 110 bin tl fiyat çekenler cirit atıyor. Özellikle son 2 aydır ortalığın iyice içine edildi. Bu ortamın oluşmasına neden olanlar ise 2016 model clio’ya 110 bin tl verip alan hatta bunun için Çanakkale’ye giden salak arkadaşlarım.

Avrupa’da 850 Euro olan araba burada 70 bin tl. Bir sözüm de sıfır arabaya, arabanın değerinin iki katı ÖTV alanlara. insanca yaşamaya bu kadar düşman olan başka bir topluluk olamaz.
    3 0 ...
  • https://youtu.be/ScxJ3NlC258?t=117

sokak roportjai sirasinda mikrofona atlayan bir almanci sigirin beyani.

biyeeen admis sineedir alamanya da yasiyom.. hiyerkesin bi dayresi var, burda hiyerkesin 4 dayresi var....

he amk oglu he herkeisn 4 dairesi var aynen.

madem oyle gel buraya sana da 4 daire verisnler, niye almanya da yasiyorsun sigir?
    19 1 ...
  • ver kurtul bizene amk? bu ülkede kolluk kuvvetleri var, savcı var git şikayet et. gelip dikkat çekmek için buraya başlık açıp ilgi kasıyor ezik.
    6 2 ...
  • toplanın çevreme şöyle anlatıyorum gençler.

eski sevgilim kaşar tuğçe zamanında daha reşit bile değilken beni boynuzladığı sırada bekaretini kaybetti. sonrasında beni aldattığı çocuğun annesi doktor olduğu için aracı kişilerde tıbbi yöntemler ile bekaretini geri kazandı. sonra ne mi oldu? bilmiyorum bir fikrim yok. tekrar bozmadıysa eğer, sizin gibi bekareti çok önemseyen hıyarlardan biriyle evlenecek sonuçta. siz de bakire zannedeceksiniz.

daha sonra bana tüm tabularımı yıktıran bir kız arkadaşım oldu. kendisi bakire değildi ve bunu uygun bir dille bana anlatmıştı. ilişkide tümüyle açık ve dürüst davrandı her zaman. çok iyi yürekli bir insandı kendisi. iyi anlaşsak da uzak şehirlerde kalmak zorunda kaldık bir süre böyle devam ettikten sonra yine her zamanki açık sözlülüğüyle bu şekilde devam etmek istemediğini söyledi ve insanca ayrılabildik. öteki 'bakire' gibi davranıp aldatma yoluna başvurmadı. olması gerektiği şekilde oldu her şey.

demem o ki, bekaret o kadar da önemli değil karakterin yanında. siz sevişemiyorsunuz diye birilerinin bir zamanlar sevişmiş olması sizi sinir etmesin bu kadar. dürüstlük ve güven tüm kavramların üstünde gelir bence.
    7 1 ...
  • hani almanlar yenilince biz de yenik sayılmıştık ya...

almanlar müttefikimizdi, ordumuzu donatanlardı...

meğer 1. dünya savaşında almanlara karşı da savaşmışız.
    hem müttefik olup hem de savaşmak nasıl oluyor?
    olmuş işte...

şöyle ki rusya'da bolşevik devrim olup rusya savaştan çekilince, türkler 1878'de kaybettiği doğu illerini geri aldılar.
    tabi bu arada gürcistan üzerinden de bakü'ye yürüyorduk.
    lakin gürcistan almanya ile bir antlaşma imzaladı ve general von kress emrinde bir alman tümeni tiflis'e girdi.
    birinci dünya savaşında almanlarla da çatışmamız

türklerin karşısında bu sefer müttefikleri almanlar vardı.

bugün gürcistan'daki kutaisi şehri (batum-bakü demiryolu hattı üzerinde) yakınlarında almanlar ile birkaç çatışmaya girildi.
    birinci dünya savaşında almanlarla da çatışmamız

almanlar zaten bizim bakü'ye girmemizi istemiyorlardı, bu şekilde ufak da olsa aleni birtakım çatışmalara girmekle de niyetlerini belli ettiler. lakin bölgede almanların yapabileceği fazla bir şey yoktu. hatalarını anlayıp özür dilediler ve türk ordusu sonrasında bakü'ye girdi...

#tarih
    10 1 ...
  • Bulgar bağlarında dolanıyorum
    Yitirdim kezomu, aman eksileniyorum
    Yitirdim kazangapımı, aman aranıyorum

Bir çift yuzıra güveniyorum
    Gel, otur kaveme, hallarımı söyleyim
    Başlığımı eksiliyor, ben o kezoyu neyleyim?

Edirne bağlarında üç top kezo var
    Hey Allahtan korkmaz, sana, bana sorunsal var
    Hey zalldan korkmaz, sana, bana silik var

Silik varsa bu sözlükte'de yuzır da var
    Atma garip zall, beni kave ardına
    Kimseler yanmasın, mrltln yansın derdime

Yüreğine sağlık abim, demin benimle paylaştı akşam kavede canlı dinliycez
    7 1 ...