• Evet hiç kimse vazgeçilmez değildir. Ben bunu yaşadım, en kötü şekilde öğrendim. Kimse kendini dağın tepesinde görüp beni her ne olursa olsun seviyor asla bırakmaz diye düşünmesin.
  0 0 ...
 • "Ömrümüz ayrılıklar toplamıdır
  Yarım kalan bir şiir belki de

  Kapanmaz gülüşün açtığı yara
  Uçurum olur cellat olur her gece"

  selda bağcan; gülüşün kalır bende
  ahmet telli; gülüşün eklenir kimliğime
  0 0 ...
 • - Sikimsonik, markası belli olmayan ama güzel olan şeyler.
  - kasanın yanındaki dolapta bulunan ve genellikle bayramlarda alınan torpil, kız kaçıran, topaç, çatapat, mantar.
  - çok ucuz fiyat satılan sikimsonik mısır cipsler. Çuval gibi alıp yerdik.
  - meybuz. Şimdi üstüne para verseler yemeyeceğimiz şeylerin müptelasıymışız.
  - ekşigöz, sulugöz.
  - sporcu kağıtları.
  - genellikle topaç veya sikimsonik çegirgemsi bir hediye çıkan çekiliş.
  - toybox (bir zamanlar piyasada göremedim. Tekrardan görür oldum ama heveslenip almadım. O zevk, heyecan geri gelmez.
  - patlayan şeker. Hala satılıyor.
  - cino. Hala satılıyor ama cif tadı geliyordu diye hatırlıyorum.
  - çember. Kızların bellerinde döndürdüklerinden.
  - kristal kola, gold oğuz kola.
  - araba fotoğrafları çıkan sakızlar.
  - yumiyum.

  Ve samimiyet. Şimdi bakıyorum amaç kazık.
  3 1 ...
 • Otomotik vites arabayi ilk kullandigimda beceremedim. Agir dalga gectiler benimle "bunu bile beceremiyorsan ehliyeti sana verenin te mina..." Falan diye. Uzun suredir de araba kullanmiyordum. Korktum. Araba surmeyi unuttum galiba dedim. Sonra kendi duz vites arabamizi kullanmam istedi. "Ben daha otomatigi beceremiyorum unuttum, almayim" dedim. Babam anahtari elime tutusturdu.

  Duz vites arabayi her gun araba kullanan biriymiş gibi sürdüm. Sahsen anladim ki otomatik benlik bir araba degil. Neden kullanamadigimi da hala anlayabilmiş değilim. En basit arabayi kullanamiyorum ama.

  O yüzden bunu beceren insanlar, bana harbi becerikli geliyor.

  Tamam dalga gecmeyin benle. Ciddiyim ama. Ben beceremiyorum arkadas.

  Hayırlısı.
  1 0 ...
 • Bugün günü senin gibi çene bolluğu yaşayan birine göre tek kelime etmeden bitirdin. Birisine günaydın bile demedin. Bu depresyon kısa sürsün yoksa iyi olmayacak. Biliyorsun 15 kilo alıp vermek basit.
  3 0 ...
 • bak o basliktaki 34 entry hala duruyor.
  dun de ayni boku yediniz. icinizde kişisel bir garezi olan varsa ciksin acik acik ben soylesin. oyle göt gibi saklanip ardimdan is cevirmesin.

  not:
  sevgili moderatorler.
  yetkililerin icinde hakkaniyetle calismayan, insan secen, kisisel garezlerini kullanan insanlar var. artik yeter. bizler buraya emek veriyoruz, icerik sagliyoruz. kimseye emegimi haksizca yedirmem. bunlari bulmak sizin goreviniz. yeter.
  8 2 ...
 • içimdeki aç yaratık bedenimi resmen ele geçirdi. Gecenin bu vakti neler yaptırıyor bana. Çok değil 6 sene önce yumurta bile kıramazdım ben. Bu gece de günaha girdik allah affetsin.

  gece 12 de pizza yapmak
  15 5 ...
 • Hayat oldukça tuhaf ve acımasız. Yıllardır beraber makaleler okuyup araştırma yaptığım bir dostumu kaybettim. Ender'i. Gerçekten fikirleriyle,görüşleriyle ve düşünceleriyle Ender bir insandı. Daima kalbim'de ve aklım'da olacaksın sevgili kardeşim. Bana yaptığın güzel şeyler için sana teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu dünya'da muhabbetine sohbetine ve samimiliğine doyamadık. Fakat öbür dünya'da Allah'ın izniyle görüşebiliriz umarım. Ruhun şad mekanın cennet olsun. Sevdiklerinizin kıymetini bilin sözlük yazarları ! Hayat onu hiç beklemediğiniz bir anda sizden alıyor ve geriye sadece anılarını bırakıyor hatıralarını.
  7 0 ...
 • ilk kez lise 1'de sevgilim olmuştu.

  Bana kitap hediye ederek açılmıştı.

  Birkaç kitabı özenle paketlemişti. En üstte gani müjde'nin "seni sevdiğimi kimseye söyleme çünkü ben herkese söyledim" kitabı vardı.

  Yıllar geçti ama ben o naifliği asla unutamadım. Çocukluk aşkı mı, saflık mı? Adı her neyse işte...
  14 4 ...
 • orospu çocukluğunun da bir sınırı olur! sikerim sizin suriyeli duyarınızı! bulgaristan göçmenleri öz be öz türk evladıdır. anladınız mı? bulgar falan değildirler. anavatanlarına gelirken size hesap mı vereceklerdi lan?

  suriye'den gelen türkmenlerin başımızın üstünde yerleri var. ama türk milleti arap ve kürt beslemek zorunda değil! zaten türkmen erkekler eşleri ve çoğunlukla küçük çocuklarını bırakıp, eli silah tutan oğullarıyla savaşmaya gidiyorlar. öbürleri gibi burada milletin karısına kızına sarkmıyorlar. kafkas türküyüm, burada balkan türklerine laf edecek deyyus ne derdi varsa gelsin bana söylesin!
  17 5 ...