• “biz allah’ı binbir şekilde ispat ederiz” diye haber yollanan velî zat, “şüphemiz yok ki ispata uğraşalım” diye cevap vermişler. işin özü bu; teferruatına gelince, elimde bu mevzu ile alakalı bulunan notlar uzun ve teferruatlı olduğundan yazmaya üşendim. fakat şu bazı basit bilgileri önden paylaşayım:


  “dhar şehri kralı raja bjor ve maiyetindekiler, chamai nehri kıyısındaki sarayın balkonundan hadiseye tanık olmuşlar ve bunu dünyanın sonu olarak yorumlamışlardır. bunun peygamberin bir mucizesi olduğunu öğrendiğinde raja bjor, vezirini mekke’ye göndererek ailesiyle beraber islamiyet’i seçmiştir.”

  “hindistan’da yapılan bir kazı çalışmasında çıkarılan hey­kelin üzerinde: ”ay’ın ikiye yarıldığı senede ya­pılmıştır” ifadesinin yer alması da, hindistan halkının hadiseye yabancı olmadığının en somut göstergeleri arasındadır.”

  “çin ve japonya gibi uzakdoğu ülkelerinde güneş yeni doğuyor, ingiltere ve ispanya gibi batı avrupa ülkelerinde yeni akşam oluyordu. amerika kıtasında ise gündüz saatleri yaşanıyordu. sis, bulutlanma ve mevsimsel etkenler de göz önünde bulundurulduğunda hadisenin kapalı kalması gayet doğaldır.”

  “ayın yarılmış olduğundan bahseden ilk bilim insanı cassini olmuştur. modern astronominin en önemli isimlerinden birisi olan italyan gök bilimci cassini, günümüzden tam 320 yıl önce çizmiş olduğu ay haritasında, ay yüzeyinin tamamını kuşatan ve tesadüflerle meydana gelmeyecek muntazamlıkta olan bir yarığı açıkça göstermiştir.”

  “Bilim insanları tarafından en önemli kaynaklardan birisi kabul edilen ve ilmî yönü tartışılmadığı için de her kitapta yer alan bu haritanın, günümüzde çekilen Ay fotoğraflarıyla da bire bir uyumlu olması dikkate şayan diğer bir husustur. Cassini’nin haritasında bahsettiği, yukarıdan aşağıya doğru Ayı ortalayan bu muazzam çatlak, ilk kez 4 Mayıs 1967 yılında ispat edilebilmiştir.”

  “florida’daki cape kennedy uzay üssü’nden fırlatı­lan orbiter 4 uydusunun çekmiş olduğu fotoğraflar sayesinde ay yüzeyinin %95’lik bölümü incelene­bilmiştir. 3000 km. mesafe­den çekilen yakın plân fotoğraflar sayesinde ay’ın dünyamızdan görülmeyen arka yüzü de resimlenebilmiştir. şok eden gerçek de işte o zaman ortaya çıkmıştır. ay’ın arka yüzeyi, uzunluğu 240 km, genişliği ise 8 ki­lometreyi bulan bir yarık tarafından boylu boyunca kuşatılmaktadır. bu çatlağın merkezi, 65 derece güney ve 105 derece doğu olarak belirlenmiştir. işin çok daha ilginci ise, doğal sebeplerle meydana gelebilecek böylesi çatlakların düzensiz ve dalgalı bir çizgi oluşturması beklenirken, bu çatlak mükemmel bir düzlükte devam ediyor olmasıdır..”
  2 0 ...
 • bu ülkede eskiden adaletli bir kantar vardı herşeyi olduğu gibi gösterirdi. din görevlisi din görevlisiydi, tüccar tüccardı, hırsız da hırsızdı. sen kantarın ayarlarıyla oynadın. şimdi din görevlisi tüccar oldu, tüccar hırsız oldu, hırsız da din görevlisi oldu... ben de şimdi diyorum ki;

  '' ayarlarıyla oynadığın kantar, gün gelir seni de tartar. ''
  7 2 ...
 • amaçları çalışmak değil türk milletinin rızkını yemek olan ak yalamaların, biat ettikleri kuldan aldıkları emir ile yapacaklarıdır.

  ama bu yapılanların hepsi canlı yayınlanacağı için her hainllikleri akape'ye oy kaybettirir.
  6 0 ...
 • ilkokul yıllarımda okuma yazmaya geçemedim. Yazı yazmaya başladığım zaman defterin sol sayfasına sol elimle, sağ tarafına ise sağ elimle yazardım. Bunu gören öğretmenim beni bir temiz dövüp anneme şikayet etmişti. Annem ben yazı yazarken sürekli başımda beklerdi, beni zorla sağ ele yatkın yaptılar.
  4 0 ...
 • bu şekilde birilerini öven diğerlerinin salak olduğunu ima eden kişilerin yaptığı art niyetli habercilik örneğidir.

  doğrusu; lgs sınavında 565 ÖĞRENCi BiRiNCi OLDU.
  http://www.hurriyet.com.t...er-belli-oldu-mu-41253254

  keşke ülkeye kaçak yollarla giren milyonlarca insanları bu şekilde bir sınava tabi tutsaydınız ya da avrupa birliğinin yaptığı gibi belirli özelliklere göre izin verilseydi o zaman herhangi bir sorun olmazdı. ülkede sadece suriyeli sorunu değil, afgan, pakistan vs bilumum 3. dünya ülkesinden kaçıp gelen ne olduğu belirsiz ellerinde kimlik dahi olmayan tipler olması sorun. bu şekilde arap seviciliği ya da suriyelileri içeri alanlara, onlara kimlik dağıtanlara, kendi vatandaşı dururken onları memur yapanlara karşı sempati besleneceğini düşünüyorsanız size oy veren en cahil kesim bile bu konuda sizi yalnız bırakır. bu partinin amacı ona sorgusuz sualsiz itaat eden, bir kitle oluşturmak olduğunu herkes çok iyi biliyor. diğer türlü de bu kişiler üzerinden ab den para alıp bu parayı kullandığınız da biliniyor. emin olun bu şekilde hiç bir yere varamayacaksınız. bu millet size uyarı sinyali verdi bakalım aklınız başınıza gelecek mi? göreceğiz..

  aşaığıda ki suriyeli cevaplıyor; "elimde bir bavul ile sınırdan geçtim. kimse bana kimsin demedi" o bavulun içinde bomba olsaydı ve onu metroda patlatsaydı bunun hesabını o koltuklarda oturanlar verecek miydi? hiç birisi istifa edecek miydi? peki sen sorgusuz sualsiz oy veren, allaha değil de insana tapan hemşerim, senin evladın o bomba ile öldüğünde bunun nedenini hiç düşünecek miydin?
  başına bir şey gelmeden bir şey yapmazsan başına gelecekleri kabul etmiş olursun.
  https://www.youtube.com/w...?v=7CgJVOmzpZ8&t=270s+
  5 1 ...
 • Boşuna hayal kurmayın.

  Kocası öldükten sonra da sizle muhabbeti keser kocası öldükten sonra sizi napacak mk kocası için katlaniyodur size.
  7 1 ...
 • Memeleriyle gündem olan yazar. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Karışmayın lan şurada meme atan bulmuşsunuz saldırıyorsunuz. Evet.
  5 0 ...
 • Trt sanatçısı Sevim Tanürek’e ehliyetsiz araba kullanıp bir de çarpıp 8 de 8 kusuru maktule yükleyip (o dönemki mahkemede değiştirilmişti)öldüren katil.O dönem belediye başkanı olan babası olayı örtbas edip maktulün ailesini de bir güzel tehdit edip cinayete ortak olmuş o dönem davaya bakan hakimi çok önemli makamlara getirmiştir.Kendisi katildir söylemiş miydim?Cinayeti örtbas eden babası da katildir.
  6 0 ...
 • Trt sanatçısı Sevim Tanürek’e ehliyetsiz araba kullanıp bir de çarpıp 8 de 8 kusuru maktule yükleyip (o dönemki mahkemede değiştirilmişti)öldüren katil.O dönem belediye başkanı olan babası olayı örtbas edip maktulün ailesini de bir güzel tehdit edip cinayete ortak olmuş o dönem davaya bakan hakimi çok önemli makamlara getirmiştir.Kendisi katildir söylemiş miydim?Cinayeti örtbas eden babası da katildir.
  6 0 ...
 • tırnak içinde söylenilen senin yerinde olsam şöyle yapardım cümlesinin kurulmasına ayar oluyorum nedense. bence bu cümle bir anlamda, bir insanın böyle mutlu olduğuna karışılması anlamına geliyor. hayır tamam belki önermesinde, fikrinde haklıdır ama, senin yerinde olsam dediği kişinin mutlu olmadığını nerden biliyor, onu anlamıyorum.
  11 0 ...