• En büyük terapimdir. Özgürlüktür, rahatlamadır. Dışarı çıkacak kimsen olmadığında, canın sıkıldığında, işler yolunda gitmediğinde, başka çaren kalmadığında yapılabilecek en iyi şeydir.

Saat 12'ye yaklaşırken her şeye hazırlanılmış biçimde dışarıya çıkılır. Zaten çalmamış ve çalmayacak olan telefon uçak moduna alınır, ardından yolculuk başlar. Gündüzleri tıklım tıklım ve gürültülü olan caddeye çıkılır, caddenin o sessizliği huzur doludur. ara sokaklara girilir, sonrasında meydana yürünür. Her şeyde olduğu gibi acele etmez, yavaş yavaş, düşüne düşüne yürürsün. Seni görenler, hakkında pek iyi düşünmeyebilir. Hatta bazıları seni görünce karşı kaldırıma geçecektir. Gittiğin Meydandaki boş banka oturur saat kulesini izlersin, yanına oturan bağımlıyla, evsizle sohbet edersin, gececi taksicilerin muhabbetini dinlersin. Bir zaman sonra hepsi gider yine yalnız kalırsın. Asıl terapi o zaman başlar. bir şeyler düşünerek karanlık meydanı seyredersin, saat kulesini incelersin, gelene geçene bakarsın. Saatler bu şekilde geçer, günün stresi uçup gider, sen yalnızlığa daha da bağlanırsın. Saat 3'ü geçtiğinde artık eve dönme vaktidir. Pek anlaşamasan da orda bekleyen, sen gelene kadar rahat uyuyamayan ailen vardır. istemeye istemeye kalkarsın banktan. Etrafta hiç kimsenin kalmadığını görürsün. Bi düzensiz sensindir büyük ihtimal. Nasıl geldiysen öyle dönersin evine. Binaya yaklaştığında cezaevine geri dönüyormuş gibi hissedersin. Girdiğin an tekrar mahkum olursun. Bir gün daha böyle biter. Belki bir gün bağcılar sokaklarında karşılaşırız.
    3 0 ...
  • inşallah kamyon çarparda en sağlam parçan kulak memen kalır demişti teyzenin biri. Yaşım taş çatlasın 13-14 o zamanlar.. hiç takmamıştım ama büyüdükçe anlıyorum ettiği bedduanın ne kadar gaddarca olduğunu. Teyzecim burdan sana sesleniyorum, biz mermi atana gül uzatan çocuklarız ama senin ananı sikerim. Afedersin Göt kadar çocuğa öyle beddua edilmez.
    8 1 ...
  • Daha 8 yaşındayken babam varken, babasız yaşamayı öğrendim. Mesafelere dayanmayı öğrendim. Ekonomik krizin orta halli bir aileyi bile dağıtabileceğini öğrendim. Bu yüzden sobalı bir evde, montla ve şapkayla uyurken çalışıp Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birini kazandım. Düz liseye gittiğimden ingilizcem hiç yoktu. 2 yıl içinde kendimi geliştirdim. Üstüne erasmusa gittim. Tüm bunları yaptım da iş hayatını, torpilleri falan gördükçe ne biliyim, çokta bişey başarmışım gibi gelmiyor yani.
    5 1 ...
  • gerçekten de ortası olmayan şaraptır. ama bir yanlış anlaşılma var.

beyaz şarap gecenin sevişmeye yelken açacağı zamanlarda tercih edilmelidir. çünkü hem afrodizyak etkisi vardır hem de kırmızı şarap gibi içmek için içilmez. hatta bu yüzden kırmızı şarap yemekle de içilirken beyaz şarap yemekten sonra içilir. yanına istiridye tercih ederseniz afrodizyak etkenler daha da artacak güzel bir geçe yaşanacaktır.

iyi eğlenceler.
    3 2 ...
  • https://bir-alex.uludagsozluk.com/takipettikleri
    (bkz: bir alex)

adam yemiyor içmiyor sözlükte gördüğü her kadını takip ediyor. entry de girmiyor amk. 2 günlük yazarı bile bulup takip ediyor ama. favlıyor mavlıyor. 2 ayda 1 entry giriyor. enteresan.

arkadaşın profilinden sözlükteki kadın yazar veritabanına şıp diye ulaşabilirsiniz. bu amme hizmetini size sunuyorum, esen kalın.
    16 5 ...
  • ağada, beyde, paşada olmayan keyftir.

buyrun;
    nakşibendi şeyhinin pazar günü dinlenme keyfi

burada tek başına dinlenen kişi nakşibendi şeyhlerinden şeyh izzeddin el urfavi'dir.
    bu eleman da kendi çapında bir gavs'tır.
    buna da müritleri "seydam" diye hitap etmektedir.

asıl adı izzeddin aksan olan bu şahıs şudur;
    (açmayın korkunçlu gavs)
    nakşibendi şeyhinin pazar günü dinlenme keyfi

neyse.
    görüyorsunuz kendisi keyif yapıyor, sofileri el pençe divan huzurda bekliyorlar.
    halıya basmak zinhar yasak.
    şeyhin bastığı halıya basılır mı amk?

edit: nasıl ki menzil gavsı müritlerini çorba karşılığı inşaatlarda çalıştırıyor, amelelik yaptırıyor.
    bu gavsımız da aynı zamanda toprak ağası. binlerce dönüm arazisi var.
    bunun müritleri de tarlada çalışıyor, patates, soğan yüklüyorlar.
    bakınız burası çok önemli, istanbul'daki işini bırakıp gavsının tarlasında marabalık yapmaya gelenler var. çünkü sevapmış...
    17 3 ...
  • dünyanın bir tarafında insanlar fazla ve gereksiz yemekten dolayı obeziteyle savaşıyor ama diğer tarafında bir gıdım yemek bulamayan insanlar açlıkla savaşıyor. üzülmüyorum bu haksızlığa çıldırıyorum.
    7 0 ...
  • https://imgyukle.com/i/6f...1-a683-4937242d3ec4.uaD2n
    https://imgyukle.com/i/27...2-8c20-f3af68bbc88f.uaG78
    https://imgyukle.com/i/0f...f-802a-c5b412791f9e.uapNh

dışarıda gördüğünüz bakımlı, makyajlı minnoş prenseslerin %50 indirime giren gratis mağazasını getirdiği nokta. kurban bayramlarında kesim alanları daha temiz bırakılıyor amk.
    18 1 ...
  • 24 saatini özel mesajda sözlükteki herkesin dedikodusunu yaparak geçirdikten sonra nickaltlarında 'her şeyinizi biliyorum hepinizi yakarım' diye esrarengiz takılmaya çalışan yazar.

Formülü de şöyle işliyor... mesela 2 kişi arasında sorun olduğunu öğrendi ya... taraflara lafını açıyor, karşıyı kötüleyen yorum yapıyor. Sonra da aralara 'niye böyle oldu, ne yaptı bu' gibisinden sorular sıkıştırıp bilgi topluyor.

Bir insanın en büyük derdinin ve uğraşının sanal bir mecrada herkesin dedikodusunu yapmak olması ne acı. Üstelik herkesin her şeyini biliyorum derken her şeyinin bilindiğinin farkında olmaması da içinde bulunduğu komikliğin en absürt şekli.

Allah ailesine sabır versin.
    14 2 ...
  • içeriği zengin ama almaya değecek fiyatı olmayan balık.

Proteini gayet iyi, barındırdığı yağıdır vitaminidir iyi hoş da buna verilen parayla çok daha iyi vitamin mineral toplarım ben.

Ülkedeki duruma bak lan. Vitamin toplar olduk uygun fiyatlı.

Tadı fena değil, ama karın doyurmuyor. Salatada kullanan var ben salatada da pek sevemem gibi.

O yüzden güzel ama pahalı be.
    6 1 ...