bugün

entry'ler (1)

şark malt hülasası

Şark malt ile içkiyi birbirinden ayıramazsın. Ülkünün ne içtiğini bilemezsin. Malt olduğuna kanıt yok. Yani kemalistlerin arka organlarından ulu lideri Allah katına çıkarmak için yaptıkları savunma. Büyük bir askeri deha da olsa hataları vardır, Atatürk kendini bu kadar savunmadı ama siz savundunuz. Şark malt değildir: O zaman basılan pankartlar ve reklamlar bile sadece biraya dayalıdır. Ayrıca içki olmasa zaten Ülkü konuşur söylerdi. Herhangi bir kanıt olmadığı gibi kemalist (Ben seviyorum ama kemalist falan değilim) düşüncenin sanki yanında eline veren kendisiymiş gibi konuştukları bir konu. Bu aynı Osmanlı'da içki içilmezdi demek kadar saçma, belgeler var ama Osmanlı diye içemez demi? Buda aynı Atatürk diye veremez. Ha veremez, suçtur o ayrı ama yapmış artık, ne yapacaksın "Ula hayat, niye yaptın" diyecek halin yok

Röportaja dikkatli bakarsanız Ülkü bir anda sesi titreşiyor, belli ki Mustafa Kemal'in söylememesi gereken bir şeyini söylemiş. Bir tane aptal vardı Facebook'da "Onu söylemesin diye öldürdüler" aynen kanka Aselsan'da ki mühendisleri de ülkeye fayda sağlamasın diye öldürdüler. Malumatfuruş'a baktım fakat bu malt Osmanlı'dan eskidede var. Ayrıca hiçbir somut kanıt yok, sadece teoriler ve saçmalamalar ile dolu bir makale, tabi yersen. Ya kim ne derse desin ama o içkidir. Cumhuriyet düşmanı falan değil herkes içki olduğunu biliyor. Ülkü Atatürk gibi birini yalandan ateşe atcak itamlarda bulunmaz. Kendisi hakikati söylemiştir