bugün

sevdiği entry'ler

07 eylül 2016 uludağ sözlük rezaleti

hala aklım almıyor bu durumu. mide bulandırıcı.
ben 7. nesil sözlük yazarıyım.
daha önceki adım "gobel odullu yazar" idi. tanıyanlar tanır. yani buraya yıllarımı vermişim. emek vermişim. bunları yaparken de buranın sahiplerine para kazandırmışım. tek benim için değil bu durum. hepimiz için geçerli. biz olmasak bunlar kimden para kazanabilir?
neyse konumuza dönelim; bundan bir kaç ay evvel kukla denilen hıyar ile bir tartışmamız oldu ve bunlar yüzünden çaylak edildim ama yaklaşık bir ay sürdü bu çaylaklık.
isteyen nick altıma girip bakabilir; bu ve bunun yardakçıları beni çaylak ettikleri için bayağı eğlenmişlerdi.
ondan sonra bana özelden tuhaf tuhaf mesajlar attı. cevap verdim. bu süreç içinde yaklaşık dört-beş kez çaylak yapıldım. bu çaylaklıkta hatam az çok oldu. kabul ediyorum. argo konuştum. itirazım yok.

lakin asıl bomba olay şu oldu: en son çaylaklığım 2 eylül'de bitmişti.
ve sabah girdiğimde bu arkadaş bana: sen neden sürekli çaylak oluyorsun haha. diye mesaj attı.
bende benimle başa çıkamazsın dedim. onun o yavşakımsı tavırlarıyla cevap verdim.
ve konuşmayı kapattım.
yaklaşık on dakika sonra bir başlığa entry girecekken uyarı aldım: çaylak yapılmışım.
yani daha tek entry girmeden sözlük içi entry girdiğinizi tespit ettik diyerek beni yine beş gün çaylak yaptılar. şimdi soruyorum bu nedir? burası hangi kurallarla yönetiliyor. benim gibi yıllardır yazarlık yapan bir insana bile bu saygısızlığı yapanlara, biz burada yazarak neden para kazandırıyoruz?

ve son lafım: kukla sen çok yavşak birisin! yönetim çaylak yapmazsan eline vereyim!