bugün

tanrı nın varlığına ve dine dair sorular

Aslında bu gibi sorgulamalardan kaçınmak gereklidir. Ayrıca bilim objektifdir , ilim ise subjektif. ikisini bir yere getirmek zor olmasından ziyade aslında saçmadır.

ikiside sonsuza kadar birbirini çürütemez. bu yüzden bunlar için tartışmak da yersizdir.

Bu saçmalık tam da benim yaptığım şeydir.

Fakat benim yapmaya çalıştığım olay , arada kalan fakat içinde güçlü bir inanç olan insanları bu tip soruları için akıllarında soru işareti bırakmamaktır.

Keza bu sorulara cevap aldıktan sonra bir daha asla böyle bir kibir içinde bulunmayacakları bellidir.

Yoksa kibir içinde bulunan ve kendi zekası ile Allah'ın hareketlerini sorgulayan hiçbir insan yoktur ki bunu kabul etsin.

Ben daha denk gelmedim yani.

O yüzden demem şudur ki ; bu sorularına hiçbir zaman cevap bulanamayacaktır.içindemizki inançla başbaşayız. Keza dediğim gibi herkesin bir Tanrı arayısında olması bile benim için büyük bir kanıttır. içinden Allah'tan bir parça taşıdığın ruh tan ötürüdür bu olay.

Yani gördüğüm hiçkimse (nihilistlerde dahil) inanç durumuna "banane ya" deyip geçmez , geçemez. Nihilist bile hiççi olurken arada kaldığı ve cevap veremediği için böyle olur , umursamadığından değil.

Herkes buna dahildir =))