entry'ler (10)

engelli olmayı küçümseme ifadesi olarak kullanmak

Siktir edilmesi gereken durumdur. Engel yeter ki fiziksel olarak olsun. Hiç bir engeli gözükmeyip, beynini kullanmayan gerizekali, düşünme kapasitesi sıfır olan engelli topluluğunda barınan insanlara ne demeli_

fotoğraf çekilebilir miyiz diyen bayan kişisi

Değil fotoğraf çektirmek, DNAmı bile analiz ettiririm lan ben.

zenginlere hitap eden ürünler

Üst düzey zengin kesimlerde pek marka takıntısı yoktur. Şahsen babadan, deden kalma ailecek durumumuz ülke gelir sıkalasından bir miktar yüksekte. Üstümde ki tişört 5 lira lan Taksim'de pasajdan aldım. Hemde 5 10 tane aldım. Gayette yakışıyor.

KiĞILI, BEYMEN gibi markaların tişört, pantolon, takım elbise, gömlek gibi parçalarını yol üzerinde ki outlerden alıyorum 150 den 50 ye düşenimi dersin, 1000 liradan 300'e düşen takım mı dersin? Ruhum da fakir olabilir.

Velhasil kelam orta düzey sonradan görme zenginde demiyorum bakınız varlıklı insancıklar çok elit, marka takıntıları olan insandır.
Yoksa fabrika zincirleri olan adamlar da tanıyorum dışardan görseniz beş kuruşluk adam demezsiniz. Diyedebilirsiniz bilemiyorum adam roys roys'a biniyor. Roys roys'a binmese kesin dersiniz 5 kuruş adam etmez.

uludağ sözlüğün ad şehir meslek istemesi

Abicim ne yapacaksın yahu? Nüfusuna mı aldırıcaksın? Yanlış bir hareketimde evimimi taşlatacaksın napacaksın? Sanane benim ismimden, cismimden, cinsiyetimden, mesleğimden?

pedofili denince akla ilk gelen din

Bizim insanımız veyahut genel olarak insanlar şunu anlayabilmiş değiller; 10.000 tane elmanın bulunduğu bir kasada 500 tane çürük çıkabilir. Ama bu 500 tane çürüğü baz alırsak biz hiç bir şeye varamayız. O yüzden sorunu dinlerde aramak yerine, insanlarda aramak daha doğru olur.

Ayrıyetten pedofili, tecavüz, islamiyette yaygın olan birşey değildir. Sadece medyaya yansıtılan, yapılan algı operasyonu bu şekildedir.

bilime inanmayıp 1000 yıllık bir kitaba inanmak

Bilime inanıp, ama her gün saçma sapan astrologların burç yorumlarını okuyan insanlar topluluğu. Dine inansan, ayrıyetten bilime inansan olmuyor mu? Geçmiş asırdan günüme kadar dinler iyi bir insan olmayı söylemiyor mu? iyi bir insan olup, kendi ruhunu, bedenini tanrı karşısına çıkıp ibadetini yaparken, bilimi de takip edemiyor musunuz? Gerçekten bir siktirin gidin. Entelektüel olacağım diye yapmadığınız bok kalmadı!

adnan hoca nın evindeki yüzme havuzu

Bu tarz insanları gördükçe acaba ilahiyat mı okusuam diye sormam edemiyorum kendime.

evrim teorisine inanmayan anadolu çomarı

Evrim teorisine inanmayı reddeden bir adamı küçümseyip "çomar" sıfatı takıp o insandan hiç bir farkı olmayan çomar vasfını bile hak etmeyen vasat et parçası.

yazarlara göre aşkın tanımı

Tamam çaylak olabilirim şu kısacık Dünya'da benimde bir kaç kelime etme hakkım olduğunu düşünmekteyim.

Bence aşkın tanımıı olmaz. Kişiden kişiye göre, karşıda ki insana göre şekil değiştirebilir. Evet, böyle bir illettir aşk. Kimini süründürür alkolik yapar; kimini baba, anne. Aşk böyledir işte. Allah belasını versin.

tanrının insansı olması

Kesinlikle alkolik olduğunu düşündüğüm bizi yaradan ruhani bir varlık. Sen alkolü yasakla, cennete şarap şelaleri yap.