bugün

entry'ler (22)

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

after recovering from thinking about committing suicide, I'm back to life again, and celebrating it with
Stratovarious - Hunting High And Low

emekli maaşını cekerken şeytanlık yapan baba

hani iyi günde, kötü günde idi. bir de utanmadan erkekleri duygusuz, sevgisiz diye suçlayıp durursunuz. hani nerde lan senin sevgin. koca koca diye ağlarsınız bulunca da böyle yaparsınız. adamın elinden parayı al, sonra sehpa kadar değer verme. adamı 50 tlyi kendine ayırmak için yalan söylemeye, oyun çevirmeye, kendi parasını çalmaya itecek kadar duygusal ve psikolojik olarak düşürmek. adamın kişiliğine saldırı bu. ondan sonra "bu adamlar niye 10-15 yıl karılarından önce ölüyor" diye araştırma yaparlar. al işte bunun gibi kadınlar ve çocukları yüzünden. karısı ve kendisinin yaptığını "emekli maaşını cekerken şeytanlık yapan baba" diye tanımlayarak onu şeytanla eşdeğer tutan çocuk, ne diyeyim ben sizin için bilmem ki. kadın olarak sizin gibilerle aynı cinsiyetten olmaktan utanç duyuyorum. sizin gibileri darağacında sallandırmalı. paranın insandan daha değerli görülmesi... ve sözün bittiği yer. yazık adamcağıza nasıl üzüldüm doğrusu.
ayrıca 11.000 tlyi beğenmeyen milletvekilini ve onun gibileri de, vatandaşı bu hale getirdiği için dar ağacında sallandırmalı.

iron maiden-a matter of life and death(full album)
brighter than a thousand suns
different worlds
for the greater good of god
lord of light
out of the shadows
the legacy
the longest day
the pilgrim
the reincarnation of benjamin breeg
these colours don't run.

aylık 5000 tl geliri olan bekar erkek mimar

milletvekili gibi 11.000 TL alsa da göz ucuyla bile bakmam.benim gönlümde zaten biri var.

dişçiye gidememek

o değil de kanal tedavisi sırasında 3 kere gitmek ilk 2sinde 1er saat kurbanlık koyun gibi hiçbir şey yapmadan o koltukta yatmak sıkıntadan patlamak bu daha kötü, iyi tarafı dişini kaybetmiyorsun. diş çektirmede dişini kaybediyorsun ama çok kısa sürede dişin çekiliyor.

sözlük yazarlarının takıntıları

yaptığı planı uygulayamamak, mutfakta yemek pişirilirken yumurta pişirilirken dahi kapı açık kalmışşsa ve koku her yere yayılmışsa tüm evi havalandırma.

hastası olunan sözler

en büyük zafer, hiç düşmemek değil, her düşüşte kalkabilmektir. robert frost

hastası olunan sözler

kişi bir şeye kendini tamamen adadığında, tanrı da harekete geçer. goethe

iron maiden - the legacy (a matter of life and death).

hastası olunan sözler

hayattan öğrendim, eğitimin pahalı, ama cahilliğin daha pahalı olduğunu.
hayattan öğrendim, fikrim sorulana kadar susmayı.
hayattan öğrendim, kendimi sadece kendimle kıyaslamayı.
hayat felsefem, korkarak bir yere varamazsın.

hastası olunan sözler

karşılaştığımız ciddi sorunları, onlara yol açan aynı düşünce düzeyi ile çözemeyiz. einstein

hastası olunan sözler

önemli olan sorgulamayı asla bırakmamaktır. albert einstein

hastası olunan sözler

gerçeği aramak, onu elde etmekten daha kıymetlidir. albert einstein

hastası olunan sözler

insanoğlunun değeri, benliğinden elde ettiği özgürlüğün derecesinde saklıdır. albert einstein

hastası olunan sözler

eğitim öğrenilen bilgiler unutulduktan sonra geriye kalan şeydir. albert einstein

hastası olunan sözler

dünya, kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir. albert einstein

hastası olunan sözler

deniz sakin olduğunda herkes dümen tutabilir. publilius syrus

hastası olunan sözler

söylediklerinize dikkat edin, düşüncelerinize dönüşür...
düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür...
duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür...
davranışlarınıza dikkat edin, alışkanlıklara dönüşür...
alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür...
değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür...
karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür...
mahatma gandhi

hastası olunan sözler

everyone brings joy to his room; some when they enter, some when they leave. annon

hastası olunan sözler

bilge insan kendindekini arar, küçük insan ise başkalarındakini. konfüçyüs